Poradca,informátor v oblasti:
životosprávy,zdravotných
ťažkostí,formovania postavy.
J-Synek2.jpg
Diviaky nad Nitricou 33
Mailom:fitness7@azet.sk
Telefonicky:0918490828
Po-Ne:8-20hod.

Pri objednávaní produktov napíšte do mailu okrem adresy
aj vaše telefónne číslo.
Objednávky príjimam:
Mailom : fitness7@azet.sk
Mobil:0918490828
Osobne po dohode
Poštovné sa pohybuje v rozmedzí:1,15-3,60 eur,
v objednávke nad 80 eur sa poštová služba neplatí,
v určitých prípadoch aj pri nižších objednávkach.
Odosielanie výrobkov:do 24hod./ak sú na sklade/

Pri objednávaní produktov napíšte do mailu okrem adresy
aj vaše telefónne číslo.

Jednou z najušľachtilejších činností je znižovanie bolesti a utrpenia druhým.

Prečo sme chorí?
Asi už každý z nás rozmýšľal nad tým, prečo sme stále chorí a umierame predčasne?
Dr. Robert Young, americký biochemik, mikrobiológ a vedec našiel odpoveď na túto otázku a svojím vedecky opodstatneným tvrdením šokoval laickú i odbornú verejnosť. Dr. Young venoval 25 rokov svojho života výskumu ľudského tela v rovine ľudských buniek. Zistil, že nemôžeme hovoriť o viacerých chorobách, nakoľko existuje iba jedna choroba – prekyslenosť organizmu.
Ľudský život je závislý na rovnováhe medzi kyselinami a zásadami v organizme. Na meranie kyslosti tekutín sa používa stupnica pH v intervaloch 0-14. Hodnota 7.00 je neutrálna, pod touto hodnotou sa nachádzajú kyslé, nad ňou zásadité (alkalické) hodnoty.
Všetky skonzumované potraviny po strávení zanechávajú v organizme odpad: kyslý alebo zásaditý, v závislosti od minerálnych látok, ktoré sa v danom jedle nachádzajú. Kyslý odpad v nás zanechávajú nasledovné výrobky: produkty živočíšnej výroby (mäso, vajce, mliečne výrobky-tepelne upravované,pasterizované,homogenozované), spracované jedlá, výrobky s obsahom droždia, obilniny, pšeničné výrobky, kvasené potraviny, umelé sladidlá, cukor,alkohol, káva, čierny čaj, čokoláda, sýtené minerálky. Zásadité (alkalické) potraviny sú: zelenina,avokádo, paradajky, kyslé citrusové plody (aj ked majú kyslú chuť, ale po rozklade zanechávajú zásaditý odpad), klíčky obilnín, strukovín, orechov a semien. Varené jedlá sú kyselinotvorné, kým čerstvé, surové potraviny zásadototvorné.
Okrem kyslých jedál a kyslých nápojov naše telo je vystavené ďalším kyselinám, ktoré sú produktom látkovej výmeny organizmu a našich negatívnych myšlienok.
Stres, hnev, strach a sklamanie vyvoláva v organizme produkciu kyseliny chlorovodíkovej – preto trpia nervózni ľudia žalúdočnými problémami. Milovníci fitnesu zásobujú svoje telo kyselinou mliečnou. Pri trávení cukru sa vytvorí kyselina octová, kým káva a čierny čaj sú pre naše telo čistou kyselinou (sú zdrojom tanínu a kyseliny chlorovodíkovej). Mäso a väčšina druhov syrov nás “obdarúvajú” kyselinou sírovou a dusičnou. Zlúčenina kyseliny sírovej a dusičnej rozleptá i zlato – z toho vidíme, aké agresívne sú niektoré kyseliny.
Krv zdravého človeka má hodnotu pH 7.365. Je to kritická hodnota, ak klesne čo len o 0.1 pH, telo zomiera. Práve preto naše telo je ochotné urobiť všetko, aby sa táto hodnota stále udržiavala, za akúkoľvek cenu.
Na udržanie rovnováhy medzi kyselinami a zásadami má telo niekoľko mechanizmov: kyseliny buď vylučuje, alebo eliminuje. Keď nemá dostatočné zdroje na to, aby sa ich zbavilo, uloží ich v bezpečných miestach, aby nemohlo dôjsť k bezprostrednému poškodeniu životne dôležitých orgánov. A kde sú tieto miesta? V tukových tkanivách – tuk nám vlastne zachráni život tým, že vytvorí izoláciu medzi kyselinami a životne dôležitými orgánmi. Z toho vyplýva, že sa nemôžeme zbaviť tukových zásob, kým sa nezbavíme kyselín v tele.
Pre eliminovanie jednotky kyseliny telo potrebuje 20 jednotiek zásaditých látok!
Ak naše jedlo neobsahuje dostatočné množstvo minerálnych látok (K, Ca, Mg, Na, Zn, Ag, Cu, Fe) pre eliminovanie kyselín, organizmus si ich musí zabezpečiť z iných zdrojov: z vlastných zásob (kosti, nechty, zuby, cievy, väzivo atď.). To dáva zelenú rôznym zdravotným problémam, okrem iných osteoporóze a vysokej hladine cholesterolu – keďže organizmus musel použiť vápnik zo stien žíl pre neutralizáciu kyselín v krvi, telu nič iné neostane, len rýchlo vyprodukovať veľké množstvo cholesterolu, ktorý pôsobí ako ochranná vrstva proti kyseline na stenách žíl. Bez cholesterolu by agresívne kyseliny rozleptali stenu žíl. Ak jeme neustále veľa kyslej potravy, ochranná vrstva je stále hrubšia a hrubšia, čo vedie k upchatiu ciev a telo je vystavené riziku vzniku infarktu. Namiesto znižovania hladiny cholesterolu tabletkami a potláčania jedinej ochrannej reakcie tela by oveľa múdrejšie bolo začať s alkalizujúcim životným štýlom. Tak isto, pálenie záhy je volaním žalúdku o pomoc. Je nutné doplniť chýbajúce zásady, nie brańiť predukcii kyselín liekmi určenými k redukcii kyslosti, ktoré zároveň narušia dôležitú tvorbu zásaditých látok v žalúdku.
Keď telo nemá odkiaľ čerpať alkalizujúce minerálne látky na odkyslenie organizmu, pH hodnota krvi klesne na 7.3 – 7.2 a všetko je pripravené na to, aby vznikla rakovina. Žiadne mikroorganizmy (vírusy, baktérie, plesne) nie sú životaschopné v alkalickom prostredí. Pre svoju existenciu, prežívanie a rozmnožovanie potrebujú kyslé prostredie. Rakovina nie je choroba, ktorú dostávame. My si rakovinu sami vytvárame!!! Ľudské telo je od prírody zásadité, všetky telové tekutiny majú mať hodnotu pH nad 7.2: krv, moč, pot, sliny, slzy, lymfatický systém. Ich pH hodnota je ľahko skontrolovateľná pomocou pH indikátorových prúžkov.
Ľudské telo, ako všetky stvorenia na Zemi, je zázračné a dokáže vyliečiť samo seba, ak mu to dovolíme a podporíme ho v tejto snahe. Prejavy, ktoré klasická medicína nazýva chorobami, sú v skutočnosti iba symptómami ozajstného problému – prekyslenia. Symptómy sú ochrannou reakciou nášho tela, je to snaha organizmu brániť sa pred zničujúcim účinkom kyselín. Aké symptómy v nás prekyslenie vyvolá, závisí od toho, ktorá časť nášho tela je najslabšia. Niet zápalu, niet bolesti bez prekyslenia organizmu.
Choroby a symtómy z kyseliny
Počiatočné symptómy: akné, nervozita, bolesti v svaloch a kĺboch, studené ruky a chodidlá, závraty, málo energie, alergie z jedla, hyperaktivita, záchvaty paniky, menštruačné bolesti, nízka sexuálna energia, zadržiavanie vody v tele (opuchnutie nôh a rúk), pálenie záhy, hnačka, zápcha, horúci alebo silne zapáchajúci moč, mierne bolesti hlavy, zrýchlený dych, zrýchlené alebo nepravidelné búchanie srdca, biely jazyk, ťažké vstávanie ráno, hlieny, upchatý nos, kovová chuť v ústach
Stredne pokročilé symtómy: opary (herpes), depresie, strata pamäte, strata koncentrácie, migrény, nespavosť, narušené vnímanie (čuch, chuť, zrak, sluch), astma, bronchitida, senná nádcha, bolesti uši, koprivka, opuchliny, vírusové infekcie (chrípka, nádcha), bakteriálne infekcie (stafylokok, streptokok), plesňové infekcie (candida, vaginálna pleseň, pleseň medzi prstami na nophách), impotencia, zápal močového mechura a trubice, gastritida (žalúdočný katar), zápal čriev (kolika), intenzívne vypadávanie vlasov, psoriaza, zajakávanie sa, necitlivosť a brnenie v prstoch, zápal nosových dutín
Pokročilé symtómy: schizofrenia, poruchy učenia, skleroza multiplex, reuma, leukémia, tuberkulóza, rakovina
Je smutné, že klasická medicína túto skutočnosť stále ignoruje a acidózu nepovažuje za bezprostredné ohrozenie zdravia. Veď si len predstavme, čo by to robilo s farmaceutickým priemyslom, keby bol každý človek zdravý alebo každý by liečil rakovinu zeleninou a sódou ?
Je preukázané, že pokiaľ telo dôkladne odkyslíme, všetky zdravotné problémy zmiznú. Dá sa zbaviť väčšiny známych chorôb vrátane rakoviny, AIDS, sklerózy multiplex, reumy, žalúdočných vredov, astmy, alergii, migreny, menštruačných bolestí, impotencie, straty vlasov, akne, chrípky, nádchy …
Dá sa výrazne spomaliť starnutie, odstrániť vrásky a ostať vitálny a zdravý do veľmi vysokého veku.
Veľmi dôležitú rolu v našom zdraví hrá aj správna starostlivosť o pleť. Nový život v maternici v prostredí s pH 8.5 čaká 9 mesiacov na príchod na svet. Počas celého života na tomto svete potom používa sprchové gély a telové mlieka s pH 5.5. Myslíme si, že sme mudrejší ako matka príroda? Naozaj si viac nezaslúžime?
V zdravom tele zdravý duch – kto by z nás nepoznal toto tvrdenie? Často zabúdame, že to platí aj opačne. Negatívne myšlienky a emócie – ako depresívne nálady, pocity zbytočnosti, bezmocnosti, hnev, stres – vytvoria disharmóniu v našom tele. A práve disharmónia je zodpovedná za všetky naše zdravotné problémy.
www.zdraviemms.mypage.cz mob.0918490828
Name
Email
Comment
Or visit this link