Poradca,informátor v oblasti:
životosprávy,zdravotných
ťažkostí,formovania postavy.
J-Synek2.jpg
Diviaky nad Nitricou 33
Mailom:fitness7@azet.sk
Telefonicky:0918490828
Po-Ne:8-20hod.

Pri objednávaní produktov napíšte do mailu okrem adresy
aj vaše telefónne číslo.
Objednávky príjimam:
Mailom : fitness7@azet.sk
Mobil:0918490828
Osobne po dohode
Poštovné sa pohybuje v rozmedzí:1,15-3,60 eur,
v objednávke nad 80 eur sa poštová služba neplatí,
v určitých prípadoch aj pri nižších objednávkach.
Odosielanie výrobkov:do 24hod./ak sú na sklade/

Pri objednávaní produktov napíšte do mailu okrem adresy
aj vaše telefónne číslo.

Jednou z najušľachtilejších činností je znižovanie bolesti a utrpenia druhým.

Práškový vitamín C,Magnézium

VITAMIN C 100g

VITAMIN C 100g

VITAMIN C 100g: 2,50eura
VITAMIN C 100g:

VITAMIN C 100g:

VITAMIN C 100g: 2,50eura
VITAMIN C 200g

VITAMIN C 200g

VITAMIN C 200g - 4,0eura
VITAMIN C 200g

VITAMIN C 200g

VITAMIN C 200g : 4,0eura
VIT.C-1kg

VIT.C-1kg

VITAMIN C -1KG-14,0eur
Vitamín C-1kg

Vitamín C-1kg

Vitamín C-1KG: 14,0eur
Elektron.kniha

Elektron.kniha

Elektronická kniha:stiahnite si
Vitamin C-liečba  6.2MB
Kniha
VITAMIN C:účinná ochrana napr.pred vyžarovaním z jadrovej elektrarne FUKUŠIMA /Japonsko/
Dokument:
VIDEO ZDRAVIE 2
VITAMIN C!100g 2,50€ !         200g 4,0€ !

500g-7,50eur

1kg-14eur !     

 
VITAMIN C obohatený ENERGIOU Z PYRAMIDY,ta istá cena
VITAMIN C obohatený KVANTOVYM DOTYKOM informáciou napr.z koloidných minerálov,schindeleho minerálov,MATUZALEMA,Dračej krvi,Chlorely,alebo z výrobku podľa želania v TEJ ISTEJ CENE!

 

Je v práškovej čistej forme bez škodlivých konzervačných látok.Vhodné ho je užívať napr.v zelenom,resp.bylinkovom čaji,tým sa obohatí o potrebné minerály,stopové prvky,flavonoidy,...vitamín C je háklivý na okysličovanie,na prístup vzduchu.

O dôležitosti vitamínu C a jeho účinkoch sa dočítate aj v článku:Prečo jesť doplnky,poškodzovanie vit.C,..na pravej strane tejto web stránky.
 
                            VITAMÍN C AKO ANTIOXIDANT
 
Vitamín C je veľmi účinným antioxidantom, ktorý chráni iné antioxidanty ako je napríklad vitamín E. Bunky mozgu a miechy často trpia pôsobením voľných radikálov, ale vitamín C v dostatočnom množstve ich dokáže ochrániť. Ako blokátor voľných radikálov však účinkuje ešte lepšie, ak je kombinovaný s bioflavonoidmi.Organizmus vitamín C potrebuje, a pretože si ho nedokáže samostatne syntetizovať, mali by sme ho nášmu organizmu pravidelne dodávať.
 
Ďalšie dôležité úlohy vitamínu C
Vitamín C v našom organizme plní ešte aj iné veľké úlohy: stabilizáciu imunity a stabilizáciu psychiky.
 
Vitamín C s niektorými minerálmi nás ochraňuje pred zvýšeným cholesterolom a zároveň jeho ukladaním na steny ciev.To znamená,že jeho pravidelným užívaním 1-3g denne si môžme odstrániť problémy s tlakom.Nedostatkom vitamínu C sa oslabuje stena ciev /žíl/ a preto aby vplyvom tlaku krvi nepraskla ,resp.sa na nej nespravila dierka-vytvorila múdrosť nášho organizmu sekundárnu ochranu,ktorá spočíva hlavne v nanášaní potrebnej vrstvy cholesterolu na nepružnú-podvyživenú cievu.
 
Ludia ktorí majú,alebo sa chcú vyhnúť problémom s cievami /infarkty,krčové žily,porážky/ odporúčam užívať vit.C spolu s koloidnými,resp.schindeleho minerálmi.
 
Kyselina ascorbová,vit.C nás môže aj takýmto spôsobom chrániť pred najrozšírenejšou chorobou-kardiovaskulárnymi /srdcovo cievnymi/ ťažkosťami.
 
Podľa viacerích štúdií väčšie dávky vit.C hlavne vnútrožilové /okolo 30000mg denne/sú účinným prostriedkom na liečenie rakoviny.Vitamín c je toxický pre rakovinové bunky,pomáha výrazne znižovať hladinu ťažkých kovov napr.olova,hlavne u fajčiarov.
Vitamín C je aj súčasťou kolagénových vlákien,kože,klbov,chrupaviek,všetkých spojivových tkanív,...športovci i ľudia s pravidelnou záťažou by nemali klesať s užívaním  tohto mocného antioxidantu pod 1g denne.
 
Skúste si napríklad po alkoholovom večierku dať nárazovú dávku kvalitného vitamínu C v priebehu niekoľkých minút a vaša hlava bude opäť jasná. Vitamín C totiž stabilizuje mozgové funkcie a je ideálnym osviežovačom nášho duševného stavu.
 
 Alebo si napríklad spomenieme na svoj posledný vášnivý výbuch citov, agresie, zúfalstva a rozčúlenia. Každý takýto prejav stojí naše telo až 300 mg vitamínu C, preto je nutné jeho hladinu ihneď doplniť. Okrem toho vitamín C spevňuje a vyhladzuje všetky steny ciev v našom tele. Pôsobením vitamínu C sa sťahujú kŕčové žily a hemoroidy, miznú vrásky a záhyby, spevňujú sa ďasná a zubné lôžko. Vitamín C tiež umožňuje produkciu hormónov, ktoré spaľujú tuky.
 
 Môžeme ho teda označiť za faktor číslo jeden pre štíhlosť. Okrem iného pomáha v prípade ochorení vírusových, bakteriálnych a iných - dna, reumatizmus, srdcové ochorenia, dvanástnikové vredy, zápal pľúc, zápal mozgových blán, tuberkulóza, zápal stredného ucha, prostaty, mandlí, očné infekcie a mnoho ďalších.
POZOR! Fajčiari by mali prijímať zvýšené množstvo vitamínu C, pretože jedna cigareta dokáže v tele zničiť až 100 mg vitamínu C. Takže by mali prísun vitamínu C upraviť podľa počtu vyfajčených cigariet.
 
 V tomto prípade sa však nemôžeme spoliehať len na konzumáciu čerstvého ovocia a zeleniny. Vegetácia zeme je totižto nesmierne poškodená civilizačnými vplyvmi a v pôde je už tak málo minerálnych a stopových prvkov, že ani surový prírodný produkt nie je schopný poskytnúť potrebné denné množstvo vitamínu C. Aj keby sme takúto zeleninu a ovocie bohaté na vitamín C mali, je nesmierne dôležité vedieť, že napríklad v pomaranči vitamín C po krátkom čase prudko klesá. Tiež v jablku, ktoré prišlo na trh po dvoch mesiacoch cestovania obsah vitamínu C klesol o 2/3. No a zelenina je na tom ešte horšie. V nej totiž po niekoľkých dňoch klesá obsah vitamínu C až na nulu! 
 
Častokrát však zeleninu tepelne upravujeme a možno si pri tom neuvedomujeme, že vitamín C sa stráca v pare a varením úplne zaniká. U zmrazených potravín robí strata až 90% počas prvej hodiny rozmrazovania, preto je nutné vkladať zmrznuté potraviny priamo do vriacej vody alebo oleja na panvici.
Vitamín C proti astme
Obdivuhodné imunitné vlastnosti vitamínu C dokážu pomôcť aj astmatikom, ktorí trpia nedostatkom tohto vitamínu v krvi, takisto chýba aj v bielych krvinkách, špeciálne v lymfocytoch. Už príjem 1000 mg vitamínu C denne môže zmierniť bronchiálnu astmu.
Vitamín C má aj antihistamínový, protizápalový a antialergický účinok.
 
Nebezpečenstvá pri výkonnostnom športe
Do popredia vystupujú voľné radikály aj pri namáhavom športovaní. Čím viac kyslíka prijmeme a spotrebujeme, o to viac agresívnych molekúl kyslíka sa všade snaží, aby niečo zoxidovali. Napríklad pri maratóne často nestačia ani obrovské zásoby vitamínu C. Preto výkonnostní športovci, ako napr. cyklisti, dostávajú nezriedka zápaly horných dýchacích ciest.
Molekula vitamínu C pôsobí v imunitnom systéme rôznym spôsobom: raz aktívne bojuje proti vírusom a baktériám, inokedy má čisto ochrannú funkciu. Vitamín C zvyšuje koncentráciu látok, ktoré sa vytvárajú v tele na boj s nebezpečnými vírusmi.
 
Dávkovanie
Vitamín C nie je jedovatý. Aj keď jeho dávku zvýšime, v priebehu 24 hodín je nadbytočné množstvo vylúčené močom. Ale tento vylúčený vit.C,nebol tiež pre naše telo zbytočný:pred tým,než sa ho  náš organizmus zbavil ho použil na likvidáciu volných radikálov,našu ochranu.Vitamín C je vhodné užívať po jedle  /alebo aj priamo v ňom /, pretože na lačno môže spôsobiť miernu hnačku. Najväčšia koncentrácia vitamínu C je v tkanivách dve až tri hodiny po užití. Pokiaľ užívame vitamín C pravidelne, sme dostatočne chránení pred nádchou a nachladnutím. V prípade nachladnutia bola denná dávka nedostatočná, a preto ju treba zvýšiť. Vitamín C je najužitočnejší, pokiaľ sa nasadí hneď pri prvých príznakoch prechladnutia. Čím neskôr sa však nasadí, tým je potrebná dávka vyššia. Pri infekciách a ochoreniach stúpa jeho potreba dvadsaťkrát až štyridsaťkrát než u zdravého človeka.
Aj keď o vitamíne C existuje ešte množstvo informácií, dúfam, že aj po týchto pár riadkoch sme si všetci uvedomili, aký je pre naše telo nesmierne dôležitý. 
 
Recept na zvýšenie účinnosti pôsobenia vit.C:
1/4 až 1/2 moka lyž.vit.C+1čaj.lyž.medu+1odmerka schindeleho minerálov /koloidných minerálov/,alebo
studeného výluhu z byliniek.
Dôležité:
Pokiaľ sa vitamí C konzumuje s bioaktívnymi látkami v zelenine,ovocí,šťavách,v studených bylinkových 
výluhoch,zvyšuje sa jeho biologická aktivita 10,15 až 25x.
 
Netradičný recept na aplikáciu vitamínu C prostredníctvom kúpelov.
Tento spôsob môže do určitej miery nahradiť podávanie vit.C priamo do žily.
-50-100g bylín /púpava,žihľava,lucerka,repík,medovka,centária,...resp.iné podľa vlastnej potreby.
 Z týchto bylín urobte studený výluh /močenie bylín vo vode do 40-45 stupňov počas 2-4hodín.
Týmto spôsobom dokáže ľudský organizmus absorbovať a využiť prostredníctvom kože kys.askorbovú v rozmedzí 90-95%.Výška využitia zavisí od viacerých faktorov,napr.:vhodnosť bylinného výluhu ,množstvo vit.C,
teplota vody,dlžka kúpela,..
-10 až 20g vit.C /začať z nižšou dávkou/,dobre ho rozpustite  v pripravenom výluhu.
-teplota vody vo vani by mala byť cca 39-40 stupňov / neplatí pre všetkých / .Dlžka kúpela 15-20minút,max.30minút.
 
Kúpel sa dá prevádzať aj v umelom vedre.Pri tomto druhu kúpela stačí aplikovať max.1/3 vit.C,resp.byliniek.
 
Užívanie:1-3 moka /kávové/lyžičky denne
             1moka lyž.=1g
 
 
 
Magnesium Chelated - magnézium chelát

Magnesium Chelated od Natural Nutrition je chelátový bisglycinát horečnatý – minerál, ktorý sa radí k najdokonalejšej forme chelátu na trhu. 

Chelátový bisglycinát horečnatý (magnézium chelát, horčík chelát) je horčík viazaný na aminokyselinu L-glycín, ktorá má nízku molekulovú hmotnosť, čím sa zabezpečí bezproblémové vstrebanie cez črevné steny.

Horčík vo všeobecnosti prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy, k rovnováhe elektrolytov, k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnemu fungovaniu nervového systému, svalov, psychiky, k normálnej syntéze bielkovín, k udržaniu zdravých kostí, zubov a zároveň zohráva úlohu v procese delenia buniek.

100% Magnézium chelát = jedna z biologicky najdostupnejšej formy horčíka na trhu!

Ako sa prejavuje nedostatok horčíka v organizme?

Svalové kŕče, únava, bolesti hlavy, problémy so spánok a podobne.

Jeho nedostatok najčastejšie spôsobia poruchy trávenia, vysoké dávky liekov na predpis, ťažké tréningy (pohyb svalov, srdcový tep) ale aj každodenná produkcia hormónov.Zloženie: chelátový bisglycinát horečnatý.

 Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť.

Skladovanie: Skladujte v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti.
Dávkovanie: 1-krát denne 2g prášku rozmiešajte vo vode a vypite. Užívajte spolu s jedlom.
Odporúčaná denná dávka: 2000mg
Účinné látky v ODD (2000mg):
bisglycinát horečnatý 2000mg (z toho horčík 240mg (64% RVH*)). *RVH=referenčná výživová hodnota.
Distribútor: Green Medical, s.r.o., Rybná 716/24, 110 00 Praha 1, Česká republika


CENA: 100g /100000mg/-7,30eur
            100caps-7eur

Vitamín C - návod na askorban sodný
Vitamín C - návod na askorban sodný

Nenechte se odraditVitamín C je velmi silný pomocník pro zdraví pokud víte, jak jej správně používat a dávkovat. Naučíme vás přípravu ph neutrálního vitamínu C, konkrétně askorbanu sodného, který je vhodný i pro děti.
Mediální klamáníLékárny jsou plné nefunkčních tobolek s postupným uvolňováním vitamínu C. Ano, nefunkčních, čtete správně. Jedná se jen o marketingový tah, jak prodávat vitamín C za více peněz. Na tuto skutečnost jsme byli upozorněni lékaři, kteří se zabývají stejnou problematikou jako my. Oni o tom nahlas mluvit zatím nesmí, my ano. Studie, které měly prokázat blahodárný vliv postupného uvolňování vitamínu C do organismu, byly velikým zklamáním. Faktem je, že postupné uvolňování znemožňuje léčebné použití tohoto vitamínu a má průměrné 50% vstřebávání. Pokud tedy vezmete tabletku s obsahem 1000 mg, do vašeho organismu se dostane v průměru jen 500 mg.
Druhy vitamínu CNenechte se oklamat, že jen přírodní je ten správný. Nebo jen vitamín C ze šípku má účinek. Prodejci tabletek používají mnoho metod jak prodat.Vždy se bude jednat o kyselinu askorbovou, která může mít několik druhů chemické čistoty. V drogerii a lékárnách většinou koupíte kvalitu potravinářskou. Je také nejlevnější.Ve speciálních obchodech lze zakoupit kvalitu farmaceutickou nebo p.a. (pro vzorky). Pokud máte tu možnost, dejte přednost farmaceutické kvalitě.
Sloučeniny vitamínu CPokud se kyselina askorbová naváže na hořčík, vápník nebo např. sodík, získává úplně nové kvalitativní vlastnosti a zpravidla i vyšší biologickou dostupnost. Vyjmenované prvky jsou zásadité a tak tyto chemické vazby vitamínu C nepřekyselují organismus.
Askorban sodný - návod na výrobuVznikne sloučením kyseliny askorbové (vitamínu C) a hydrogenuhličitanu sodného (jedlé sody) v hmotnostním poměru 2:1. Při doplnění vody vznikne bouřlivá šumící reakce na jejímž konci je chutný nápoj, který nepoškozuje zubní sklovinu. Jedlou sodu používejte jen v lékopisné kvalitě!
Příklad:7 g kyseliny askorbové + 3,5 g jedlé sody + sklenice vody = askorban sodný tj. ph neutrální forma vitamínu C.
Návod pro každodenní praxiPřipravte si větší množství dopředu. Ušetříte čas s přípravou. Doporučujeme na 5 až 7 dní, do skleněné (hnědé) lékovky. Můžete použít naši od koloidních kovů. Víčko slouží pro dávkování-odměřování.
Příklad:50 g kyseliny askorbové + 25 g jedlé sody + 150 ml vody = 200 ml askorbanu sodného.V 1 ml tohoto roztoku je 0,25 g vitamínu C. Jedno víčko od naší lékovky (8-9 ml) obsahuje cca 2,25 g vitamínu C.
Skladování:Takto připravený askorban sodný má neutrální ph a je bakteriologicky nestabilní. Je potřeba jej skladovat lednici, nejlépe v tmavé skleněné lahvi. Vitamín C oxiduje na světle a při přístupu vzduchu. Lahvičku vždy dobře uzavřete.Vyrobené množství spotřebujte do 5 - 7 dní od výroby.
Užívání:Vitamín C se vylučuje v průběhu 2 až 3 hodin. Dobu vstřebávání / vylučování lze prodloužit užitím po jídle.
Zvýšení účinnostiPokud je vitamín C užíván spolu s bioaktivními látkami, které se nachází v ovoci nebo zelenině, zvyšuje se biologická aktivita vitamínu C až 25x.
Dávkování: Máme léty vyzkoušeno, že pokud se užívá dlouhodobě minimálně 3-4 gramy na den (rozdělených do několika dávek), vyhýbají se lidem všechny nemoci z nachlazení, nebo mají tak lehký průběh, že je nelze považovat za nemoc. Obecně platí, že léčebná dávka začíná na 100 mg vitamínu C na 1 kg hmotnosti. U člověka, který váží 70 kg, bude tato léčebná dávka začínat na 7g/den (rozdělených do několika dávek). Potřeby organizmu se neustále mění. Na začátku dodávání vitamínu C může být metabolizováno 10g i více bez příznaků předávkování. Ph neutrální vitamín C lze s úspěchem používat i u malých dětí. Máme pozitivní zkušenosti s užíváním od cca 2 let věku dítěte. Při podávání dětem, dbejte na kvalitu vstupních surovin!
Lipozomální vitamín C Jedná se o zatím nejúčinnější známou aplikaci vitamínu C. Lze s ní docílit i účinku, jako kdyby byl vitamín C dodáván nitrožilně. Je vhodný pro pravidelné užívání v případě prevence i léčby mnoha těžkých onemocnění. Další informace naleznete zde.
Projevy předávkování Pokud jednorázově přijmete více vitamínu C než je váš organismus schopen zpracovat, projeví se to zpravidla průjmem. Dalším projevem, ale méně častým je kopřivka nebo zčervenání v okolí kloubů. Obojí je snaha organismu o rychlé vyloučení přebytků vitamínu C. Naše zkušenost ukazuje, že pokud užíváte čistou kyselinu askorbovou např. v želatinových tobolkách, je bezpečná jednorázová dávka, která nevyvolá průjem do 1200 mg. Další stejně velikou dávku můžete vzít za cca 3 hodiny. Pokud budete užívat askorban sodný, toto množství je významně vyšší. Budete to muset vyzkoušet, ale je jisté, že jednorázová dávka 3000 mg vám nezpůsobí příznak předávkování v podobě průjmu. Běžně lze v preventivním dávkování užívat dávky okolo 5000 mg pro dospělého jedince.
Některá důležitá fakta - vitamín C lze použít jako bezpečné antihismatikum - vysoké dávky vitamínu C se používají jako protijed při různých otravách - vitamín C má přímý vliv na kosti a chrupavky - nemoci srdce a cév v pokročilém věku jsou velmi často způsobeny dlouhodobým nedostatkem vitamínu C - od 3 g/den vitamínu C se začínají detoxikovat a regenerovat játra
Jedlou sodu pro vaření, která je běžně dostupná v obchodech s potravinami, nikdy nepoužívejte. Jsou v ní použity soli hliníku, aby nehrudkovatěla. A to je přisada, kterou jistě do svého těla nechcete dodávat.
Nezodpovězené otázky Již jsme viděli mnoho případů lidí a celých rodin, kde je doložitelná vyšší metabolizace (potřeba) vitamínu C než u zbytku populace. Pokud není zajištěna, dochází vždy k rozvoji podobných nemocí, které se obecně považují za dědičné. Náš názor je, že nejsou dědičné konkrétní choroby, ale zvýšená metabolizace (potřeba) vitamínu C.Viděli jsme tuto poruchu zatím jen u lidí se slovanskými kořeny.
http://www.h-poradna.cz/vitamin_C.php
http://www.zdravi-az.cz/doc/R05-Trojsky_kun_v_praxi.pdf
https://www.youtube.com/watch?v=THPgVv14byM
Name
Email
Comment
Or visit this link