Poradca,informátor v oblasti:
životosprávy,zdravotných
ťažkostí,formovania postavy.
J-Synek2.jpg
Diviaky nad Nitricou 33
Mailom:fitness7@azet.sk
Telefonicky:0918490828
Po-Ne:8-20hod.

Pri objednávaní produktov napíšte do mailu okrem adresy
aj vaše telefónne číslo.
Objednávky príjimam:
Mailom : fitness7@azet.sk
Mobil:0918490828
Osobne po dohode
Poštovné sa pohybuje v rozmedzí:1,15-3,60 eur,
v objednávke nad 80 eur sa poštová služba neplatí,
v určitých prípadoch aj pri nižších objednávkach.
Odosielanie výrobkov:do 24hod./ak sú na sklade/

Pri objednávaní produktov napíšte do mailu okrem adresy
aj vaše telefónne číslo.

Jednou z najušľachtilejších činností je znižovanie bolesti a utrpenia druhým.

Rybí olej s pridaným jódom,OMEGA 3HP

OMEGA 3HP

OMEGA 3HP

OMEGA 3HP neutral 270ml-10,50eur
OMEGA 3HP

OMEGA 3HP

OMEGA 3HP citron 270ml-10,50eur
Rybí olej s Q10

Rybí olej s Q10

Rybí olej s koenzýmom Q10 270ml-19eur
UltraD natural

UltraD natural

OMEGA-3 HP UltraD natural 270ml-19eur
Omega-3 HP +jód 270ml - cena 19 €
OMEGA-3 HP+I natural
vysoko purifikovaný prírodný rybí olej
s organicky viazaným jódom, 150 mcg/ 5 ml
 
Synergia – spojenie jódu s omega-3 mastnými kyselinami.
Poskytuje dvojakú výhodu, zabezpečuje vysoko vstrebateľnú a biologicky využiteľnú formu jódu a zároveň dodáva telu esenciálne omega-3 mastné kyseliny. Synergia dvoch esenciálnych výživových zložiek originálneho prípravku zabezpečuje vzájomnú podporu účinkov a tým zlepšenie účinnosti pri viacerých ochoreniach.  
 
Organicky viazaný jód – antiproliferaatívne účinky, Rakovinové bunky v porovnaní so zdravými bunkami obsahujú vo svojich stenách 10-násobne vyššiu koncentráciu kyseliny arachidónovej (omega-6). Organicky viazaný jód má štúdiami preukázanú schopnosť prednostne sa viazať na kyselinu arachidónovú a vytvárať takzvané jódolaktóny. Celulárne jódolaktóny majú schopnosť navodiť programovaný zánik buniek. Pretože rakovinové bunky obsahujú vyššiu koncentráciu kyseliny arachidónovej, tento účinok je cielený prednostne na rakovinové bunky. Jódolaktóny tiež obmedzujú nadmerné, nekontrolované delenie buniek. Omega-3 mastné kyseliny svojim protizápalovým pôsobením tento účinok ešte zvyšujú. OMEGA-3 HP+I je odporúčaný pri onkologických ochoreniach ako súčasť alternatívnej alebo chemoterapeutickej liečby.
 
U žien znižuje citlivosť estrogénových receptorov, vhodný pri fibrocystickom ochorení prsníka a vaječníkov. Antiproliferatívne účinky organicky viazaného jódu obmedzujú nadmerné delenie buniek pri vytváraní cýst. Omega-3 mastné kyseliny pôsobia synergicky, protizápalovo.
 
Pri zníženej funkcii štítnej žľazy pomáha zvyšovať tvorbu tyroxínu a tým znižovať dávky náhradného hormónu, prípadne v začiatočných štádiách úplne sa vyhnúť potrebe podávania náhradného syntetického hormónu. Odporúčaný pri zápaloch štítnej žľazy s prejavmi hypertrofie = zväčšenia.
 
Syndróm suchého oka
Jód je nevyhnutný pre funkciu všetkých žliaz, tvorbu tráviacich štiav, slín a sĺz. Nedostatok jódu rovnako ako aj omega-3 mastných kyselín môže viesť k syndrómu suchého oka. Obe výživové zložky prípravku pôsobia synergicky – spoločne v prevencii a podpornej liečbe syndrómu suchého oka. Obmedzujú zápaly očí, chránia očnú sietnicu, zlepšujú produkciu slzného filmu a zvyšujú jeho hydrofilno-lipofilnú stabilitu.
 
Prečo je vhodnejšie užívať jód viazaný organicky na rybý olej ako na tekvicový? Nevýhodou tekvicového oleja je veľmi nepriaznivý pomer omega-6 k omega-3, dosahuje extrémne vysokú hodnotu 120:1. Tekvicový olej je takmer výlučný zdroj omega-6 mastných kyselín. Obsah omega-6 (LA) je jeden z najvyšších, priemerne sa pohybuje okolo 50%. Z omega-3 MK obsahuje len 0,2-0,4% ALA, biologicky minimálne využiteľnú omega-3, okrem toho neobsahuje žiadne iné omega-3 (napríklad SDA, EPA, DHA).
 
Podľa viacerých štúdií vysoká prevaha omega-6 mastných kyselín vo výžive prispieva k podpore zápalových procesov, zhoršuje priebeh autoimunitných ochorení a čiastočne znehodnocuje antiproliferatívne účinky samotného organicky viazaného jódu.   
 
Obsah balenia:
 270 ml, 54 denných dávok pre dospelých
Zloženie:
Vysoko purifikovaný rybí olej získaný z celých severských tresiek, organicky viazaný jód, lecitín. Bez konzervantov, antioxidantov, čistý.
5ml(4,6g) obsahuje:
Omega-3: EPA: 874mg, DHA: 598mg, ALA: 368mg.
Organicky viazaný jód 150 mcg.
Užívanie:
Dospelí 1 čajovú lyžičku (2,5ml) denne s jedlom,  pri ochoreniach polievkovú lyžicu (5ml) denne.
Doplnok výživy, nie je určený deťom a tehotným ženám.
Podávanie deťom v odôvodnených prípadoch pri onkologických ochoreniach na odporúčanie lekára.
Originálny výrobok v krajinách EÚ
Registrovaný Úradom priemyselného vlastníctva SR,   číslo registrácie: PUV5780/2011, schválený ÚVZSR
Cena:
19 EUR
Od 4ks bez poštovného
OMEGA 3HP NATURAL-LEMON-ORANGE: 10,50€
Omega-3 HP natural, lemon /ORANGE /
Tento produkt môže byť na požiadanie obohatený pyramidálnou energiu.

Vysoko purifikovaný rybí olej s citrónovou,alebo pomarančovou chuťou.

Vysoko purifikovaný rybí olej z je excelentným zdrojom dennej potreby omega-3 mastných kyselín v prirodzených koncentráciách.

Obsahuje až 40% omega-3 v prirodzenej, ľahko vsterbateľnej triglyceridovej forme.

Najvyšší stupeň čistoty HP výrazne prevyšuje normy na obsah toxických prímesí stanovené v Európskom liekopise. Vysoko čistý olej je vhodný na dlhodobé denné užívanie, Chráni srdce, cievy, mozog a posilňuje imunitu.

Olej je dezodorizovaný - zbavený akéhokoľvek zápachu po rybách.

Absolútna čistota, čerstvosť a prírodná citrónová aróma zabezpečujú sviežu, skvelú chuť produktu.

Už žiaden zápach po rybách, len príjemný pocit.
Obsah balenia: 270 ml, 54 dávok (5ml) pre dospelých, 108 dávok pre deti
Zloženie:

vysoko purifikovaný rybí olej z rýb zo severských morí,
prírodná citrónová aróma,
5 ml(4,6g) obsahuje:

EPA: 874mg, DHA: 598mg, ALA: 368mg,

minimálny celkový obsah omega-3: 1840mg.
Užívanie:
Dospelí preventívne 1 čajovú lyžičku (2,5ml) denne s jedlom,
pri ochoreniach 1 polievkovú lyžicu (5ml) denne,
alebo podľa rady lekára a lekárnika.

Deti: 1 čajovú lyžičku (2,5ml) denne s jedlom.

Cena:270ml-9eur
OMEGA 3HP+D 10,50 €, OMEGA 3HP ULTRA D-19 €
OMEGA-3 HP LipoMax Q10 orange-19eur
Vysoko čistený rybí olej obohatený liposolubilným koenzýmom Q10, pomarančová príchuť.
Od 4ks bez poštovného
 
 
Vysoko čistený prírodný rybí olej obohatený koenzýmom Q10 v liposolubilnej forme = rozpustený v tukoch,  prírodná pomarančová príchuť. Vysoká čistota rybieho oleja /HP-high purity/ prevyšujúca štandard Európskeho liekopisu EPh.
 
Obsah koenzýmu Q10:  45 mg / 2,5ml / 1 čajová lyžička
Vysoká vstrebateľnosť vďaka liposolubilnej forme.
"Nevyhadzujte 2/3 koenzýmu Q10 do koša! Prečo?
"45 mg vo forme kapslí a 45 mg liposolubilného Q10 nie je to isté"
 
Koenzým Q10 je takmer nerozpustný vo vode, čo výrazne obmedzje vstrebateľnosť. Bežné kapsuly s koenzýmom Q10 /ubichinón/ majú vstrebateľnosť max. 30%, aj to len vďaka prídavkom emulgátorov alebo vytváraniu nanočastíc. V praxi to znamená že minimálne 2/3 obsahu kapsúl v skutočnosti nevyužijete.
Tuk predstavuje ideálny prirodzený prenášač, sprostredkujúci vstrebávanie, prechod črevnou stenou. Týmto spôsobom sa zvyšuje vstrebateľnosť za pomoci vytvárania tukových častíc emulgovaných žlčovými kyselinami. Q10 rozpustený v tuku dosahuje prakticky neobmedzenú – 100% vstrebateľnosť, tak ako je tomu pri vstrebávaní bežného tuku. 
 
Antioxidačná ochrana, zdravé cievy. Q10 významne zvyšuje odolnosť cirkulujúcich LDL častíc cholesterolu pred oxidáciou a premenou na rizikové oxidované formy cholesterolu. Oxidované formy cholesterolu sa podieľajú na upchávaní ciev. Q10 chráni mitochondrie pred oxidatívnym poškodením.
 
Nedostatok Q10 a diastolická disfunkcia srdca.  Energetický deficit srdca z dôvodu nedostatku Q10 vedie k zhrubnutiu steny ľavej komory, zníženej výkonnosti srdca až k oslabeniu diastolickej funkcie, zlyhávaniu srdca. Suplementácia Q10 znižuje energetický deficit, pomáha obnoviť normálnu funkciu srdca. 
 
Synergia Omega-3 a Q10  je obzvlášť prospešná pri žilovej trombóze, cievnej nedostatočnosti a srdcovo cievnych ochoreniach.
 
OMEGA-3 HP LipoMax  = synergia omega-3 a vysoko vstrebateľného koenzýmu Q10.
Na presné dávkovanie je možné použiť 20ml injekčnú striekačku ktorá sa dá nasadiť na hrdlo fľaše, potom obrátiť hore dnom  a natiahnúť potrebný objem. Nie je súčasťou balenia.
 
 
 Obsah balenia:
270 ml, 108 denných dávok po 2,5 ml
 Zloženie:
Vysoko purifikovaný rybí olej, prírodná pomarančová aróma,
koenzým Q10 – ubichinón.  
 Denná dávka 1 čajová  lyžička (2,5ml)  obsahuje:
Omega-3 mastné kyseliny: EPA: 450mg,  DHA: 300mg,  ALA: 175mg, celkový obsah omega-3: 925mg
Koenzým Q10 – ubichinón:  45 mg
 Užívanie:
Dospelí:  1 čajovú lyžičku (2,5ml) denne, alebo na základe odporúčania lekára 1 polievkovú lyžicu (5ml) denne.
Užívať 1-krát denne spolu s jedlom.
   
   
   
   
   

Prečo majú bežné kapsuly s Q10 nízku vstrebateľnosť? 

Q10 – ubichinón je takmer nerozpustný vo vode. Nerozpustené mikrokryštály nemôžu prenikať črevnou stenou a nevstrebávajú sa. Q10 precházda črevnou stenou len ak je vo forme jednotlivých molekúl, čiže rozpustený, vo forme roztoku.

 

Bežné kapsuly s Q10 – limitované vstrebávanie

Koenzým Q10 nerozpustný vo vodeV bežných kapsulách s Q10 vo forme mikrokryštalického prášku je vstrebateľnosť veľmi nízka, pohybuje sa okolo 1-5% v závislosti od prítomnosti tukov v potrave. Na zvýšenie vstrebávania používajú výrobci prídavky rôznych typov emulgátorov ako napríklad sójový lecitín, maltodextríny, cyklodextríny alebo vytvárajú Q10 disperzie vo forme nanočastíc za pomoci emulgátorov. Tým sa vstrebateľnosť zvyšuje 10-násobne z 1-3% na viac ako 30%. Ani to však nie je optimálne. Stále zostáva viac ako polovica množstva nevstrebaná.

V kapsulách nie je možné vytvoriť olejový roztok pre obmedzený objem kapsuly a veľké množstvo oleja potrebného na úplné rozpustenie. Toľko oleja sa do kapsuly jednodzcho nezmestí. Väčšia časť Q10 zostáva napriek prídavku oleja nerozpustená vo forme mikrokryštálov.

obrázok:  Q10 – ubichinón sa prakticky nerozpúšťa vo vode, kryštály ľahšie ako voda plávajú na hladine

 

Optimálnym riešením vstrebávania Q10 je úplné rozpustenie v tukovom prostredí

Koenzým Q10 rozpustený v tukoch OMEGA-3 HP LipomaxQ10Riešením pre ideálne vstrebávanie je rozpustenie Q10 v oleji. Rozpustením vzniká olejový roztok a izolované molekuly. Vstrebávanie Q10 vo forme roztoku prebieha ako bežný tuk, za účasti emulgácie žlčou, vytvárajú sa lipoproteíny ktoré prestupujú črevnou stenou a následne sú roznášané do krvného obehu.

OMEGA-3 HP LipoMax Q10 – vstrebávanie bez obmedzení

V prípade rybieho oleja OMEGA-3 HP LipoMax Q10 je tento problém s rozpustnosťou vyriešený úplne. Množstvo rybieho oleja je dostačujúce na splnenie podmienok rozpustnosti, zároveň aby sa nepresiahla nadkritická koncentrácia Q10 a celé množstvo látky mohlo zostať rozpustené vo forme roztoku. Vstrebávanie Q10 môže prebiehať bez akých koľvek obmedzení ako bežný tuk.

obrázok:  Q10 – ubichinón sa úplne rozpustil v tukovom prostredí, vytvoril roztok v rybom oleji, jednotlivé molekuly môžu prenikať črevnou stenou spolu s olejom bez obmedzenia  *originálne obrázky z vlastného

OMEGA 3HP+D a OMEGA 3HP ULTRA D

Kvalitný rybí olej obohatený o vitamín D.
CENA:270ml -10,50€
CENA:270ml- 19 €

Užívanie hormónov štítnej žľazy spôsobuje rakovinu prsníka (príčiny, ktoré vás prekvapia!)

 
 
 
 

Užívanie hormónov štítnej žľazy spôsobuje rakovinu prsníka (príčiny vás prekvapia!)

Americká tyreoidologická spoločnosť uvádza, že 20 miliónov Američanov trpí nejakou poruchou štítnej žľazy, pričom až 60% o tom možno ani nevie.

Výskyt Hashimotovej tyreoiditídy, hypotyreózy (znížená funkcia štítnej žľazy), hypertyreózy (zvýšená funkcia štítnej žľazy, Graves-Basedowova choroba), rakoviny štítnej žľazy a mnohých ďalších chorôb, ktoré ohrozujú túto dôležitú žľazu, v posledných rokoch prudko stúpol.

 

 

Väčšina pacientov, ktorým diagnostikujú hypotyreózu alebo Hashimotovu chorobu, dostane na predpis buď syntetické hormóny štítnej žľazy ako Synthroid či Levoxil, alebo ich prírodnú alternatívu ako Nature-Throid.

Niekomu môže krátkodobá substitučná liečba hormónov štítnej žľazy zachrániť život. Ale milióny ľudí sú diagnostikované nesprávne, čo má hrozivé následky na ich zdravie.

Telo potrebuje jód

Jód je pre telo základný minerál. Podľa niektorých údajov však 70% svetovej populácie trpí jeho nedostatkom.

Jód je nevyhnutný nielen pre správnu funkciu štítnej žľazy, ale aj mozgu, obličiek, pečene, kože a srdca.

Výskum zistil, že rakovina prsníka súvisí s nízkou hladinou jódu v tele. Prsné žľazy „odchytávajú“ jód podobne ako štítna žľaza. Je to akoby tieto žľazy spolu o zásobu jódu bojovali.

Čím menej jódu sa v tele nachádza, tým menej jódu je k dispozícii pre celkovú distribúciu hormónov v tele – jak v oblasti prsných žliaz, tak aj štítnej žľazy.

Podľa niektorých štúdií jód preukázal aj ochranné účinky pred rakovinou: dokáže vyvolať apoptózu (smrť rakovinových buniek), chráni pred karcinogénnymi látkami, vyplavuje z tela škodlivé ťažké kovy a napomáha k rovnováhe tráviaceho systému.


O najčastejšom spôsobe infikovania sa parazitmi väčšina ľudí ani len netuší. Tuto zistíte, ktorý to je a čo s tým môžete urobiť.

Do roku 1960 sa v USA pridával jód bežne do chlebového cesta. Krátko po tom, čo sa výrobcovia rozhodli pridávať do svojich produktov bromid, ktorý jód blokuje, výskyt hypotyreózy, Hashimotovej choroby a rakoviny prsníka výrazne stúpol.

Je to len náhoda? Mnohí odborníci tvrdia, že určite nie.

Súvis liekov na choroby štítnej žľazy s rakovinou prsníka

„V dôsledku nedostatku jódu dochádza k zvýšenému riziku rakoviny prsníka u žien, ktoré užívajú lieky podporujúce funkciu štítnej žľazy,“ hovorí obhajca jódu a vedec doktor David Brownstein.

„Lieky na podporu funkcie štítnej žľazy zvyšujú metabolické potreby tela a s tým stúpa aj potreba jódu. Ak má niekto nedostatok jódu a dostane naordinované užívanie hormónov štítnej žľazy, problém s nedostatkom jódu sa ešte zhorší.“

Nemocnica Ferdinand-Sauerbrucha vo Wuppertal v Nemecku vypracovala pred takmer 30 rokmi štúdiu, ktorá zistila, že u žien užívajúcich lieky na štítnu žľazu 15 a viac rokov bola 2x vyššia pravdepodobnosť vzniku rakoviny prsníka ako u tých, ktoré syntetickú liečbu neužívali.

Okrem toho, že syntetické lieky na štítnu žľazu môžu zanechať na ľudskom zdraví obrovské stopy pre svoje veľké množstvo nežiaducich účinkov, k súvislosti medzi hormónmi na liečbu štítnej žľazy a rakovinou prsníka dochádza vo veľkej miere z dôvodu nedbanlivosti zo strany konvenčného zdravotníctva.

 

Namiesto riešenia podstaty problému používajú „náplasť“ vo forme syntetickej náhrady hormónov štítnej žľazy, ktorá nijako nerieši skutočné dôvody epidémie hypotyreózy.

Hashimotova choroba: Keď telo ničí to, čo potrebuje

Hashimotova tyreoiditída trápi veľké percento ľudí oboch pohlaví, ktorým bolo diagnostikované ochorenie štítnej žľazy. V súčasnej dobe trpí Hashimotovou tyreoiditídou 14 miliónov pacientov.

Hashimotova choroba sa od ostatných ochorení štítnej žľazy líši predovšetkým tým, že ide o autoimunitné ochorenie.

V podstate to znamená, že imunitný systém buď napáda potrebné látky a mechanizmy v tele, pretože je zmätený, alebo sa snaží dostať telo do pôvodného stavu, ktorý bol potlačený vírusovým ochorením, ako napríklad Epstein-Barr vírusom.

Je vedecky dokázané, že pri Hashimotovej tyreoiditíde napádajú protilátky imunitného systému kľúčové látky, ktoré sú predchodcami produkcie hormónov štítnej žľazy.

Stále však hovoríme o tom istom. Predpisovanie hormónu štítnej žľazy problém nevyrieši. V tomto prípade si telo vyžaduje celkovú liečbu a detoxikáciu, aby mohol imunitný systém začať správne fungovať.

Pri liečbe Hashimotovej choroby sa nesmie zabúdať na jód. Avšak mnoho odborníkov sa zhoduje v tom, že zavádzanie jódu musí byť postupné, pretože telo sa uzdravuje a autoimunitné reakcie sa znižujú.

Pre pacientov s Hashimotovou tyreoiditídou je veľmi dôležité zavádzanie doplnku jódu súčasne s ďalšími dôležitými minerálmi, ktoré napomáhajú jeho vstrebávaniu (napríklad selén).

Prvý krok: Dajte si otestovať množstvo jódu, bromidov a fluoridov v tele

Ak máte problémy so štítnou žľazou, alebo máte podozrenie, že vám chýba jód, v prvom rade si skontrolujte hladinu jódu, bromidov a fluoridov v tele. Vysoká hladina brómu a fluóru bráni vstrebávaniu jódu.

Ak si dáte urobiť tieto testy a preberiete si výsledky s odborníkom, zistíte, koľko jódu môžete brať, aby to bolo pre vás bezpečné, a zároveň sa môžete poradiť, aké kroky vám treba podniknúť pre úplnú detoxikáciu.

Bežné odbery krvi a rozbor slín, bohužiaľ, nezaručia presné výsledky hladiny jódu v krvi, preto odporúčame, aby ste si dali urobiť test tolerancie, ktorý sa robí rozborom moču.

Určite existujú špecializované laboratóriá, ktoré vám ho urobia, alebo vám dajú test na domáce použitie.

Liečba štítnej žľazy môže byť pomerne zložitá, pretože názory odborníkov sa líšia už pri kľúčových otázkach, akou je napríklad potrebné množstvo jódu!

Faktom ostáva, že množstvo jódu, správne fungujúca štítna žľaza a prevencia rakoviny prsníka spolu úzko súvisia.

Či už ste pacient s ochorením štítnej žľazy alebo nie, dbajte na dostatočný príjem tohto životne dôležitého minerálu.

Name
Email
Comment
Or visit this link