Poradca,informátor v oblasti:
životosprávy,zdravotných
ťažkostí,formovania postavy.
J-Synek2.jpg
Diviaky nad Nitricou 33
Mailom:fitness7@azet.sk
Telefonicky:0918490828
Po-Ne:8-20hod.

Pri objednávaní produktov napíšte do mailu okrem adresy
aj vaše telefónne číslo.
Objednávky príjimam:
Mailom : fitness7@azet.sk
Mobil:0918490828
Osobne po dohode
Poštovné sa pohybuje v rozmedzí:1,15-3,60 eur,
v objednávke nad 80 eur sa poštová služba neplatí,
v určitých prípadoch aj pri nižších objednávkach.
Odosielanie výrobkov:do 24hod./ak sú na sklade/

Pri objednávaní produktov napíšte do mailu okrem adresy
aj vaše telefónne číslo.

Jednou z najušľachtilejších činností je znižovanie bolesti a utrpenia druhým.

Nedostatok minerálov

Nedostatky minerálnych látok
 
Po II. svetovej vojne používanie umelých hnojív sa stalo všeobecným javom.

Umelé hnojivá neobsahujú všetky minerálne látky a stopové prvky ktoré nazbierané rastliny vysali z pôdy, preto sa obsah minerálnych látok a stopových prvkov v pôde každým rokom znižuje.

Poľnohospodári počas tisícročiach aplikovali rotáciu osevného postupu, aby obmenou zasadených rastlín nevyčerpali zásoby pôdy. Úrodné pôdy sú dnes už katastrofálne vyčerpané.

Prirodzene aj v nich pestovaným rastlinám chýba rad minerálnych látok a stopových prvkov.

Umelé hnojivá obsahujú iba tri hlavné zložky vo veľkom množstve: sodík, fosfor a draslík (NPK). Trh očakáva od poľnohospodárstva pekné poľnohospodárske produkty vo veľkom množstve za možnú najnižšiu cenu. Nikto nemá vo zvyku opýtať sa koľko minerálnych látok a stopových prvkov obsahujú ponúknuté zemiaky v obchode. A tu sú výskumné výsledky Poľnohospodárskej Univerzity Gödöllő (Maďarsko) o tom, ako sa vyvíjal obsah minerálnych látok a stopových prvkov v niektorých poľnohospodárskych produktoch v Maďarsku v rokoch od 1966 do 1990:

Pokles
Zostatok

Pšenica
50%
50% 

Jačmeň
62,3%
37,7%

Kukurica
81,4%
18,6%

Druhy repy
25,0%
75,0%

Zemiaky
14,3%
86,7%

Pravdepodobne situácia nie je iná ani na Slovensku. Ak by niekto vedel zaobstarať údaje zo Slovenska, prosím pošlite nám ich, ďakujeme.

Mäso zvierat, ktoré kŕmia krmivo s nižším obsahom minerálnych látok a stopových prvkov, bude obsahovať tiež menej minerálnych látok a stopových prvkov.

Ľudský organizmus nie je schopný vytvoriť nijakú minerálnu látku ani stopové prvky. Všetky minerálne látky a stopové prvky zohrávajú nenahraditeľnú, životne dôležitú úlohu v našom organizme.  

Priemerný dospelý človek spotrebuje každých 40 dní približne toľko potravy a nápojov (nepočítame vodu), koľko je jeho váha. Organizmus 65 ročného človeka už spotreboval 50 000 kg potravy a nápojov.

Takže Vami za 65 rokov spotrebovaných, 50 000 kg potravín a nápojov obsahujú oveľa menej minerálnych látok a stopových prvkov, ako 50 000 kg spotrebovaných Vašimi rodičmi alebo starými rodičmi. Môže to mať vážne následky na každodenné vyživovanie našich buniek. Ovplyvňuje každodenné vyživovanie buniek naše zdravie a naše choroby?
Čo si myslite?
Name
Email
Comment
Or visit this link