Poradca,informátor v oblasti:
životosprávy,zdravotných
ťažkostí,formovania postavy.
J-Synek2.jpg
Diviaky nad Nitricou 33
Mailom:fitness7@azet.sk
Telefonicky:0918490828
Po-Ne:8-20hod.

Pri objednávaní produktov napíšte do mailu okrem adresy
aj vaše telefónne číslo.
Objednávky príjimam:
Mailom : fitness7@azet.sk
Mobil:0918490828
Osobne po dohode
Poštovné sa pohybuje v rozmedzí:1,15-3,60 eur,
v objednávke nad 80 eur sa poštová služba neplatí,
v určitých prípadoch aj pri nižších objednávkach.
Odosielanie výrobkov:do 24hod./ak sú na sklade/

Pri objednávaní produktov napíšte do mailu okrem adresy
aj vaše telefónne číslo.

Jednou z najušľachtilejších činností je znižovanie bolesti a utrpenia druhým.

Prečo užívať výživové doplnky? Alebo ako zlepšiť svoje zdravie bez liekov

Prečo užívať výživové doplnky? Alebo ako zlepšiť svoje zdravie bez liekov

Naše zdravie si udržíme vtedy, keď nášmu fyzickému telu dodáme pomocou správnej výživy a vitamínovo - minerálnych doplnkov to, čo mu chýba a čo nevyhnutne potrebuje. Mnohí výživoví experti sa zhodujú v tom, že väčšina ľudí v civilizovanej spoločnosti trpí nedostatkom základných vitamínov a minerálov.

 

Bez dlhodobého a pravidelného konzumovania kvalitnej, plnohodnotnej stravy a aspoň základných minerálov a vitamínov sa prakticky nemôžeme vyhnúť najčastejším civilizačným chorobám: infarktu, porážke, rakovine, cukrovke, osteoporóze, a pod. Z tohto poznania jasne vyplýva, že keď nášmu fyzickému telu dodáme nevyhnutné dôležité látky, tak má šancu prirodzenej regenerácie a prekonania akejkoľvek choroby. Každý dospelý a rozumný človek je sám zodpovedný za zdravotný stav svojho srdca, mozgu, cievneho systému, kĺbov, kostí,... Preto je nutné uvedomiť si dôležitosť konzumovania doplnkov výživy.

Uvedomme si, že:

- keď sa narodíme, naše telo neobsahuje žiaden brufen, acilpirín, ibalgin,... (len ak sa počas tehotenstva dostanú do plodu dieťaťa).

- ani jedna naša bunka nie je zložená z práškov, tabletiek, rôznych konzervačných látok, umelých farbív, sladidiel z ropy,...

- keď uzrieme prvý krát svetlo tohto sveta, tak naša fyzická schránka je zložená z desiatok rôznych minerálov, stopových prvkov, vody, a pod.

Tak prečo do seba niekedy po celé dlhé roky prijímame chémiu?

 

Draslík, magnézium, kalcium ,sodík, zinok, selén, železo, jód, vitamín C, E, A ,... v žiadnom prípade nenahradíme liekmi. To znamená, že pokiaľ máme nedostatok niektorých živín, musíme ich doplniť. Bez toho nemôžeme vyzdravieť. Užívaním chemických liekov sa môžeme určitý čas cítiť lepšie, ale skutočnú príčinu nášho problému neodstránime. Konzumovaním liekov našu chorobu len kamuflujeme, a to je hlavný dôvod ich neúčinnosti a nutnosti dlhodobého prijímania.

Len malé množstvo chorých ľudí sa úplne vylieči zásluhou chemických liekov. V mnohých týchto pozitívnych prípadoch ide hlavne o zmenu celkového prístupu k svojmu zdraviu - napr. obmenou jedálnička, zmenu svojho správania, zlepšenia vzťahov so svojimi blízkymi, a pod.

Veľká časť obyvateľstva na Slovensku zomiera na cievne príhody: infarkty (srdce), porážky (mozog). Ďalšia časť populácie zomiera hlavne na rakovinu, cukrovku, a pod. Tieto zdravotné ťažkosti sú vlastne metabolické choroby - poruchy, ktorých príčinu dokážeme odstrániť len tým, že budeme náš organizmus pravidelne zásobovať nevyhnutnými organickými živinami. Vznik týchto ťažkých, najrozšírenejších ochorení jasne súvisí s nesprávnym stravovaním a s vysokým nedostatkom esenciálnych látok.

Z tohto poznania je prospešné sa poučiť a uvedomiť si, že choroba neprichádza náhodne ani zbytočne, ale je len odrazom našej nedôslednosti, nevedomosti a nerešpektovania zásadných pravidiel vo výbere prirodzených potravín. Podľa oficiálnej medicíny sú cievne ťažkosti a následné úmrtia spôsobené usadzovaním cholesterolu na ich stenách, čím sa postupne zvyšuje tlak krvi, pretože prechádza cez zúžený priestor. Tento proces vrcholí prasknutím a pretrhnutím cievy, žily.

Celostná, metabolická medicína už dávno vie, že cholesterol sa usadzuje najmä na tie miesta, kde je stena kapilárneho systému (žily, tepny) oslabená, a tým ju na určitý čas chráni ešte pred horším poškodením. Ak chceme mať náš transportný krvný obeh stabilný a výkonný a chceme predísť neželaným ťažkostiam, mali by sme si uvedomiť pravú príčinu usadzovania cholesterolu a nežiaducich látok v našom tele.

Podľa MUDr. Ratha a dvojnásobného nositeľa Nobelovej ceny Dr. Paulinga je primárnou príčinou týchto tažkostí nedostatok:

vitamínu C - ten posilňuje nielen celkovú imunitu organizmu, ale udržuje naše cievy, žily, tepny, bunky, kožu,... pružné a elastické.

základných minerálov - makroprvkov: vápnik, horčík, draslík, sodík, síra, fosfor, železo.

stopových prvkov - mikroprvkov: zinok, meď, selén, jód, germánium, kremík, chróm, a pod.

 

Človek je cicavec, ktorého organizmus si nevyrába vitamín C, preto je odkázaný na jeho dodávanie z vonkajších zdrojov, hlavne z kvalitnej stravy a vhodných doplnkov.

 

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odporúča ako dostatočnú dennú dávku vitamínu C cca 65mg, ale to je len minimálna dávka, ktorá nás ochraňuje pred smrteľnou chorobou - skorbutom. Pre zaujímavosť, Dr. Pauling a MUDr. Rath vyliečili tisíce pacientov tým, že im dávali užívať mega dávky minerálov a 3-5-10 a viac gramov vitamínu C denne.

Metabolická medicína dosahuje výborné výsledky aj v liečení takých ťažkých ochorení, ktoré sa nedarí liečiť klasickej medicíne práve tým, že lieči prvotnú príčinu chorôb - chronický nedostatok minerálov, vitamínov, enzýmov, a pod.

Zakladateľ medicíny Hippokrates, podľa ktorého dodnes lekári skladajú prísahu, povedal: ,,Nech sa strava stane vašim liekom.“ Aj preto je dôležité brať jeho slová vážne, ale zároveň je nutné si uvedomiť, že väčšina súčasných potravín už neobsahuje také množstvo vitamínov a minerálov, ako napr. pred 100 - 200 rokmi (najmä z dôvodu nesprávneho hnojenia pôdy, demineralizácie zeme).

Pre ľudský organizmus sú najvhodnejšie také minerálne substancie, ktoré prešli rastlinnou fotosyntézou. Sú to hlavne extrakty z byliniek, koloidné minerály, atď. Produkty na tejto báze majú využiteľnosť až okolo 98%. Anorganické (kamenné a chelátové) formy prípravkov sú u väčšiny populácie využiteľné od 3% do 45%. Záleží to najmä od zdravotného stavu a veku človeka. Preto je najlepšie si vybrať taký doplnok výživy, ktorý telo čo najviac využije, lebo pri nedostatočnom vstrebávaní živín niektorých foriem minerálov nedosiahneme želaný efekt.

Na súčasnom trhu existuje mnoho účinných a cenovo výhodných výživových preparátov. Spomenieme len niektoré:

Vitamín C v prášku alebo v tabletách od rôznych výrobcov - avšak pozor na viaceré vitamínové doplnky, v ktorých sa bežne používa napr. rakovinotvorný aspartam a škodlivé konzervačné látky!

Revitae - bioinformačný prípravok obsahujúci unikátnu kombináciu prírodných látok a vitamínov, ktoré účinne pomáhajú odstraňovať negatívne prejavy stresu.

Flavocel - bioinformačný prípravok, má protizápalové a imunostimulačné účinky, podporuje kvalitu spojivových tkanív a ciev. Je vhodným zdrojom vitamínu C. Pomáha v období zvýšeného výskytu chorôb z nachladnutia, chrípky, pri rekonvalescencii organizmu a proti pôsobeniu oxidačného stresu.

Peralgin - bioinformačný prípravok obsahujúci komplex bylinných výťažkov, extrakt z kordycepsu čínskeho a horčík. Znižuje alergické prejavy v organizme, harmonizuje hormonálny systém a upokojuje nervovú sústavu.

Tekvicový olej s organicky viazaným jódomrybí olej s organicky viazaným jódom - najúčinnejšie prípravky na prirodzenú liečbu štítnej žľazy.

Na záver Vám úprimne prajeme, aby ste boli k svojmu telu trpezliví a pozorní, lebo ono je našou najväčšou cennosťou.

Zverejnené: 30.5.2016

Zdroj: vitalfit.sk

Name
Email
Comment
Or visit this link