Poradca,informátor v oblasti:
životosprávy,zdravotných
ťažkostí,formovania postavy.
J-Synek2.jpg
Diviaky nad Nitricou 33
Mailom:fitness7@azet.sk
Telefonicky:0918490828
Po-Ne:8-20hod.

Pri objednávaní produktov napíšte do mailu okrem adresy
aj vaše telefónne číslo.
Objednávky príjimam:
Mailom : fitness7@azet.sk
Mobil:0918490828
Osobne po dohode
Poštovné sa pohybuje v rozmedzí:1,15-3,60 eur,
v objednávke nad 80 eur sa poštová služba neplatí,
v určitých prípadoch aj pri nižších objednávkach.
Odosielanie výrobkov:do 24hod./ak sú na sklade/

Pri objednávaní produktov napíšte do mailu okrem adresy
aj vaše telefónne číslo.

Jednou z najušľachtilejších činností je znižovanie bolesti a utrpenia druhým.

CHlorela, zelený jačmeň,alfalfa,..

Zelený jačmeň

Zelený jačmeň

Zelený jačmeň:250g-9,50eur
Zelená pšenica

Zelená pšenica

Zelená pšenica 250g:7,50eur
Zelený jačmeň

Zelený jačmeň

Zelený jačmeň 250g:9,50eur
SPIRULINA

SPIRULINA

SPIRULINA 250g-8,50eur
Alfalfa 250g

Alfalfa 250g

Alfalfa 250g-7,5050eur
CHLORELA 250g

CHLORELA 250g

CHLORELA 250g- 13,50eur
SPIRULINA 250g

SPIRULINA 250g

SPIRULINA 250g- 8,50eur
SpirulinaBarley

SpirulinaBarley

Spirulina Barley 200tab.-20 €
BETAFIT

BETAFIT

BETAFIT,200tab.20,50 €
SPIRULINA 250g- 8,50 €
Spirulina je zaužívaný ľudový názov pre použitie vyrobené prevažne z dvoch druhov siníc: Arthrospira platensis a Arthrospira maxima. Tieto a ďalšie druhy rodu Arthrospira boli kedysi zaradené do rodu Spirulina, avšak na základe najnovších vedeckých poznatkov boli preradené do rodu Arthrospira. Napriek tomu existuje všeobecná dohoda, že kvôli potravinám z týchto rias zostane staršie termín Spirulina ako ľudový názov.
Arthrospira sa dnes pestuje po celom svete. Je používaná ako potravinový doplnok (vo forme tabliet, vločiek a práškovej formy), ako aj jedlo pre ľudí a krmivo pre zvieratá (rybolov, akvaristika, hydina). Spirulina bola zdrojom potravy už pre Aztékov a ďalšie americké kmene až do 16. storočia. V Čade existujú záznamy o využití spiruliny pochádzajúce z 9. storočia v ríši Kanem. Nie je bez zaujímavosti, že sa tam používa spirulina analogicky dodnes a to ako prísada do koláčov zvaných Dihé.
Spirulina obsahuje nezvyčajne vysoké množstvo bielkovín, medzi 55% a 77% v sušine, v závislosti na zdroji. Tieto bielkoviny navyše obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny, aj keď s menším množstvom metionínu, cysteínu a lyzínu v porovnaní s bielkovinami mäsa, vajec a mlieka. Avšak pomer aminokyselín je lepšia ako u typických rastlinných bielkovín. Vzhľadom k obsahu aminokyseliny fenylalanín, by sa jej však mali vyhýbať ľudia trpiaci fenylketonúriou. Spirulina je bohatá aj na nenasýtené mastné kyseliny ako sú kyselina gama-linolénová (GLA), kyselina alfa-linolénová (ALA), kyselina linolénová (LA), eikosapentaenová kyselina (EPA), kyselina dokozahexaenová (DHA) a kyselina arachidonová (AA). Spirulina obsahuje vitamíny B1 (tiamín), B2 (riboflavín), B3 (nikotínamid), B6 (pyridoxín), B9 (kyselina listová), vitamín C, vitamín D a vitamín E. Spirulina je tiež bohatým zdrojom draslíka, a obsahuje aj vápnik, chróm, meď, železo, horčík, mangán, fosfor, selén, sodík a zinok.
Hoci hlavnou výhodou spiruliny je jej nutričný obsah, boli v štúdiách zistené aj rady ďalších účinkov. Napríklad v roku 2007 boli publikované štúdiá ukazujúce,že denná konzumácia 4,5 g spiruliny počas šiestich týždňov, viedla k významnej zmene hladiny cholesterolu a krvného tlaku (znížil sa celkový cholesterol, zvýšila sa hladina "dobrého" HDL cholesterolu, znížil sa obsah triglyceridov a znížili sa hodnoty systolického aj diastolického krvného tlaku).
Spirulina sa dnes používa predovšetkým vo forme tabliet, ale rovnako jednoducho sa dá použiť aj práškovaná spirulina, či už ako súčasť jedla (napr. korenie na šaláty). Pri pôstu a očistných kúrach rozmiešame čajovú lyžičku prášku v zeleninovej šťave.
CENA:250g-8,50eur

CENA 100cps-6,50eur
ZELENY JAČMEŇ 250g- 9,50 € 100cps-6eur
ZELENY JAČMEŇ
Je vyrobený podľa zásad ekologického poľnohospodárstva .Neobsahuje žiadne prímesi, vyrába sa iba zo šetrne spracovaných malých rastliniek jačmeňa obyčajného Hordeum vulgare, ktorý sa žne v období raného rastu vo výške 15-20 cm nad zemou, v čase, keď rastlina čerpá z pôdy a vzduchu najviac účinných látok. Mladý jačmeň je bohatým prírodným zdrojom potrebných živín, minerálov a vitamínov, ale výnimočný je predovšetkým vysokým obsahom viac než 20 živých enzýmov, vlákniny, aminokyselín a rastlinných bielkovín, ktoré sú ľahko využiteľné pre zdravý rast organizmu. Je ideálny na prevenciu patologických stavov.
Zelený jačmeň ovplyvňuje predovšetkým energetické dráhy žalúdka, pankreasu a sleziny, tenkého a hrubého čreva, pečene, žlčníka, srdca, osrdcovníka a troch žiaričov. Vo Vollovom systéme meridiánov (používanom v diagnostike pomocou EAV) sa zelený jačmeň zameriava na energetické dráhy nervovej, orgánovej, väzivovej, kĺbovej a tukovej degenerácie, na dráhy alergie a lymfy.
Použitie:
Zelený jačmeň je vďaka svojej vysokej výživnej hodnote vhodný ako každodenný doplnok zdravého jedálneho lístka. Nevyhnutný je pri jarných očistných pôstoch, diétach, a vhodne sa uplatňuje aj pri redukcii hmotnosti. Ako silný antioxidant chráni telo pred účinkami voľných radikálov a rôznych typov škodlivého žiarenia (UV, RTG., …), regeneruje kožu po ožiarení. Je vhodnou voľbou na prevenciu, aj ako doplnok liečby rakoviny. Normalizuje hladiny cukrov v krvi a pôsobí priaznivo na pankreas, vďaka čomu je vhodný najmä pre diabetikov. Pôsobí proti chudokrvnosti a celkovo čistí krv
a vylepšuje krvný obraz. Vďaka protizápalovému pôsobeniu má svoje uplatnenie pri liečbe mnohých kožných chorôb - akné, alergické vyrážky,
škvrny, ale aj pri liečbe chronických zápalových ochorení vnútorných orgánov (pečeň, srdce, pľúca, …).

Mladý jačmeň
• priaznivo pôsobí na jemnú detoxikáciu organizmu
• podporuje črevnú peristaltiku a pôsobí proti zápche
• pomáha v boji proti nadváhe
• znižuje riziko rakoviny a iných civilizačných chorôb
• urýchľuje hojenie rán
• pôsobí proti vnútorným a vonkajším zápalom a infekciám
• chráni pokožku pred škodlivými druhmi žiarenia
• znižuje telesné pachy, osviežuje dych
• znižuje pH vnútorného prostredia, obnovuje acido-bázickú rovnováhu
• má ochranný vplyv na tkanivá, sliznicu a kožu
• vďaka antioxidačnému pôsobeniu spomaľuje starnutie buniek
• vylepšuje krvný obraz vďaka vysokému obsahu organického železa
• pôsobí priaznivo na hormonálny systém
• dlhodobo vylepšuje psychiku
Dávkovanie:
Preventívna dávka pre dospelých - 1 gram 2x denne /1čaj.lyžička zarovno=1g/
Regeneračné dávky pre dospelých - 2 gramy 2x denne
Pre deti od 3 rokov je dávkovanie polovičné, u starších ľudí je dobré
dávky zvýšiť.

Prášok zamiešajte v pohári studenej alebo vlažnej vody (pozor! Teplota vyššia než 50 °C ničí enzýmy). Nápoj je chutný v kombinácii so zeleninovými šťavami.Mladý jačmeň užívajte nalačno aspoň 20 minút pred jedlom. Pri užívaní tohto produktu je nevyhnutné dodržiavať dostatočný pitný
režim. Výrobok nie je určený pre osoby precitlivené na chlorofyl a jačmeň. Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote 10-25 °C. Prášok si presypte do tmavej dobre uzatvárateľnej krabičky.

Cena:250g-7,50eur

CENA: 100cps-6eur
Chlorela 100cps - 8 € 250g-13,50eur
CHLORELA V PRÁŠKU
Sladkovodná riasa Chlorella kessleri, autotrofná kultivacia (tmavá), dezintegrovaná, prášok.
Výživová hodnota 100 g prášku: Energetická hodnota 1573,5 kJ, 374 kcal. Bielkoviny 55 g, sacharidy 12,5 g, tuky 10 g.
Skladovat v suchu, mimo dosahu slunečných paprskov pri teplote do 25 st. C, skladovanie pri nízkej teplote do 10 st. C predlžuje trvanlivost.
Chlorella kessleri- jednobunečná sladkovodná riasa s najvyšším obsahom chlorofylu, vďaka čomu dostala pomenovanie Chlorella. Jedna tableta obsahuje milióny chlorellových buniek, ktoré sa podieľajú na ozdravení nášho tela. Chlorella nám odovzdáva kompletné spektrum výživných látok i energiu všetkých prírodných živlov. Pestuje sa v teplom klimatickom pásme a tam načerpanou energiou prehrieva ľudský organizmus.

Účnky na zdravie

Chlorella je najbohatším zdrojom chlorofylu na našej planéte. Rastliny vďaka chlorofylu žijú a dýchajú, ľuďom zlepšuje krvný obraz, urýchľuje hojenie rán a bráni zápalom. Taktiež zlepšuje okysličenie organizmu, čím bráni vzniku infekčného prostredia. Liečitelia tvrdia, že zelené farbivo uchováva slnečnú energiu, ktorá nám odovzdáva múdrosť a lásku.

Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan, z ktorej sa tvorí serotonín, hormón radosti a šťastia. S poklesom hodnoty serotonínu príde depresia a únava. Večer telo premieňa serotonín na melatonín a my lepšie zaspávame. Je to pozoruhodná zhoda vedy a intuície.
V lekárstve sa chlorofyl používa ako protizápalový prostriedok a dezodorant. Ústne vody, žuvačky, zubné pasty, dezodoranty ... obsahujú chlorofyl pre schopnosť odstraňovať pachy. Vnútorná očista chlorofylom je zdravotnou, kozmetickou a estetickou záležitosťou. Dalo by sa povedať: užívať chlorellu je bunková hygiena. Chlorella obsahuje 10x viac chlorofylu ako lucerna a urýchľuje hojenie rán, vredov a zápalov. Očistné jarné kúry účinkujú predovšetkým vďaka enzýmom a chlorofylu. Organizmus sa zbaví zimných nečistôt a zlepší sa okysličenie krvi.

Chlorella nepracuje len ako prebiotikum, ale pôsobí i antibakteriálne. Obsahuje látku nazývanú chlorellín, ktorá je prírodným antibiotikom. Podobne antibioticky pôsobia v cesnaku látky allicin a ajoen. Na rozdiel od chemických antibiotík pôsobí chlorellín len proti patogénnym organizmom bez poškodenia tráviacej mikroflóry.

Najsilnejšou zložkou chlorelly je rastový faktor CGF (Chlorella´s Growth Factor - rastový faktor chlorelly). CGF má výrazný omladzujúci a posilňujúci efekt. Pôsobí silne "prebioticky", tzn. zvyšuje rýchlosť rastu i kvalitu života črevnej (ale tiež i vaginálnej ...) mikroflóry. CGF až 4x urýchľuje rast črevnej mikroflóry! Prebiotiká sú dôležitejšie než biotiká samotné, pretože upravujú prostredie, v ktorom mikroflóra žije. Užívaním chlorelly vytvárame podmienky pre rast prospešných bakteriálnych kultúr, ktoré nás chránia pred civilizačnými ochoreniami, napr. pred pliesňami.

Chlorellová vláknina pôsobí vďaka sporopolleínu celkom výnimočne. Bunečné steny na seba nevratne viažu toxické látky, ktoré potom z organizmu odchádzajú prirodzenou cestou (stolicou).

Chlorella posilňuje imunitu celostným pôsobením. Vytvára nepriateľské prostredie pre nepriateľské organizmy a priateľské prostredie pre organizmy prospešné. Vďaka čisteniu naštartuje obranné mechanizmy. Nasýtením buniek dodá energiu k boju o život.

Vďaka sladkostiam, varenej a živočíšnej (kyselinotvornej) strave trpíme nerovnováhou kyselín a zásad. Kyslé prostredie má na bunky doslova ničivý účinok a naopak, vytvára živnú pôdu pre nebezpečné organizmy (predovšetkým pliesne). Oslabené z nevhodného prostredia prehrávajú obranné bunky boj s rakovinovými. Pre nerovnováhu prehráva mikroflóra boj s ničivými plesňami. Zdravý novorodenec má vnútorné prostredie slabo zásadité. Pacienti v pokročilom štádiu rakoviny vykazujú vysokú kyslosť. Zásadotvornosť zlepší podmienky pre prirodzené obranné mechanizmy. Vznikne tak menej bunkového odpadu. Chlorella nie je liek, a predsa lieči.

Zhrnutie účinkov

- Vitalizuje bunky
- Omladzuje organizmus
- Pôsobí zásadotvorne
- Stimuluje rast a vývoj človeka
- Pomáha diabetikom
- Pôsobí proti stresu
- Čistí a zásobuje naše telo
- Zvyšuje imunitu a sexuálnu výkonnosť
- Podporuje trávenie
- Pôsobí preventívne proti rakovine
- Zmierňuje zápaly, vredy a alergie
- Chráni srdce a cievy, znižuje cholesterol

Cena:100cps-8eur
250g - 13,50eur
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ALFALFA 250g - 7,50 € 100cps-6eur
"Green Fountain" Alfalfa - nápoj v prášku

obsahuje veľké množstvo bielkovín a pre človeka potrebných všetkých 8 esenciálnych aminokyselín. Ďalej obsahuje vitamíny A, B, C, E a minerály, hlavne vápnik, ale aj železo, horčík, fosfor, draslík, sodík a zinok. Je vynikajúcim zdrojom vlákniny. Obsahuje chlorofyl.

Alfalfa sa najčastejšie používa pri nasledujúcich zdravotných problémoch:

pri chorobách tráviaceho ústrojenstva a obličiek, pri anémii, nechutenstve, dne, artritíde a reume, vredovej chorobe žalúdka, akútnych a chronických zápaloch močového mechúra, pri zápchach. Pre vysoký obsah vlákniny sa používa aj pri chudnutí.

Výroba:

pokosené mladé zelené výhonky alfalfy/ lucerny sa vysušia pri nízkej teplote a potom sa zomelú na prášok. Čistá príroda- 100% prírodné zloženie, neobsahuje žiadne aditíva, farbivá či dochucovadlá

Alfalfa/ lucerna nebola pestovaná v priemyselnej oblasti, pri pestovaní neboli použité pesticídy.

Návod na použitie:

1–2 čajové lyžičky zamiešajte do vody, ovocného džúsu alebo iného obľúbeného nápoja, príp. do cereálií, šalátu alebo iného studeného jedla.

Nedoporučuje sa dlhodobé užívanie – po dvoch až troch mesiacoch je vhodné zaradiť minimálne mesačnú prestávku.

Zloženie: 100% zelená alfalfa v prášku

Vyrobené v EU

Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Uskladňujte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Skladujte v suchu.
Cena : 250g-7,50eur

CENA: 100cps-6eur
ZELENA PŠENICA 250g - 7,50 € 100cps- 6eur
Zelená pšenica je svieži enzymatický nápoj plný vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov, aminokyselín a chlorofylu.

"Predstavte si rastlinku mladého jačmeňa alebo pšenice ako klíči, preráža zeminu a dynamicky rastie smerom nahor k slnku. V tomto období priamo saje nesmierne množstvo živín a energie zo zeme, vody, vzduchu a slnka. S úžitkom mladého zeleného jačmeňa a pšenice sú mnohoročné skúsenosti a o ich pozitívnych účinkoch bolo vypracovaných niekoľko desiatok vedeckých prác a štúdií."

ZELENÁ PŠENICA z rady “Green Fountain”

nápoj v prášku
100% čisté prírodné zloženie
balenie 250g

- osviežuje a zároveň odstraňuje pocit únavy
- má vysoko alkalizujúci účinok, obnovuje acidobázickú rovnováhu, čo umožňuje optimálnu funkciu buniek
- má okysličujúce, antioxidačné, detoxikačné a vyživujúce účinky
- je bohatým zdrojom chlorofylu, ktorý podporuje tvorbu hemoglobínu, čo zlepšuje krvný obraz a zvyšuje množstvo kyslíka, ktoré krv môže prepraviť k tkanivám
- neutralizuje toxíny a čistí pečeň
- obsahuje prírodné vitamíny, minerály, stopové prvky a enzýmy
- obsahuje vlákninu, ktorá odvádza z tela toxické a odpadové látky, zmäkčuje stolicu, udržiava obsah čriev v pohybe, čo vedie k prevencii zápchy

Ako sa vyrába?
Pšenica sa zberá, keď dosiahne výšku asi 15cm. Pokosené steblá jačmeňa sa usušia pri nízkej teplote a potom sa zomelú na prášok. Ide o čistý prírodný produkt – 100% prírodné zloženie, neobsahuje žiadne aditíva, farbivá či dochucovadlá.

Použitie: 1-2 čajové lyžičky denne rozmiešať s vodou alebo zeleninovou šťavou, jogurtom, medom a pod.

Cena:250g-7,50 €
CENA: 100cps - 6eur
BETAFIT 200ks - 20,50 €
Tento výrobok je schválený ako výživový doplnok. Nie je to liek, nemožno ho zamieňať za predpísané lieky.
Viď.: Smernica Európskej komisie 432/2012, ktorá upravuje obaly a reklamy výživových doplnkov.
BETAFIT:
je bioinformačný prípravok, ktorý obsahuje extrakt z červenej repy (cvikle) a pŕhľavy dvojdomej.

Betafit prirodzenou cestou čistí a posilňuje organizmus. Má výrazný podporný vplyv na organizmus pri oslabenej imunite, krvných ochoreniach, chorobách vnútorných orgánov a kože, alebo pri zvýšenej únave.

Bioinformácie sú frekvencie, ktoré napodobňujú riadiace impulzy podkôrových centier mozgu, regulujúcich vegetatívnu nervovú sústavu a činnosť vnútorných orgánov. Ich pôsobením sa rušia negatívne informácie a vyvolá sa spätný regeneračný proces.

Účinky Betafitu
Betafit je vďaka vysokému obsahu minerálov a vitamínov vhodný nielen pri zvýšenej záťaži, ale aj ako každodenný výživový doplnok. Preukázateľne podporuje imunitu, čistí organizmus, dodáva telu dôležité látky, čím zvyšuje jeho výkon a silu. Celkovo podporuje zdravie. Vďaka výraznému antioxidačnému pôsobeniu je vhodný ako prevencia imunitných ochorení a porúch krvotvorby, aj ako doplnok pri ich liečbe. Betafit podporuje vylučovanie škodlivých látok, a preto je účinným prostriedkom pri ochoreniach obličiek, močových ciest, pečene a žlčníku, ale aj pri (preventívnych) očistných kúrach, poruchách prekrvenia končatín, reumatických ťažkostiach a pri redukcii nadváhy. Viditeľne prospieva zdraviu kože, vlasov a nechtov, uplatní sa v prípade rôznych vyrážok a ekzémov. Betakarotén, ktorý Betafit obsahuje, pomáha chrániť pokožku pred škodlivým UV žiarením.

Použitie Betafitu
detoxikácia organizmu
zvýšená potreba minerálov, vitamínov, živín, enzýmov, aminokyselín a bielkovín
reumatické ťažkosti
poruchy prekrvenia a tvorby krvi
oxidačný stres, zvýšené riziko civilizačných chorôb a porúch imunity
zápaly, najmä močového mechúra a močových ciest
kožné vyrážky a ekzémy
zlá výživa vlasov a nechtov
nepriaznivý vplyv UV žiarenia na pokožku
oslabená činnosť mozgu a pamäť
redukčné diéty
únava, znížená kondícia, nedostatok vitality
Energetické pôsobenie Betafitu podľa princípov TČM
Betafit ovplyvňuje predovšetkým oblasti orgánov a energetické dráhy pečene, žlčníka, pľúc, tenkého a hrubého čreva. Veľmi dôležitá je podpora sleziny a obličiek, potenciálne aj srdca.

Zloženie Betafitu
ČERVENÁ REPA (CVIKLA)
Liečivé účinky koreňa a listov červenej repy využívali už starovekí Gréci a Rimania. Od dôb antiky cez stredovek bola táto rastlina v Európe v ľudovom liečiteľstve nielen obľúbeným afrodiziakom, ale využívala sa aj pri liečbe tráviacich problémov – ako preháňadlo, proti horúčke, a predovšetkým na čistenie krvi. Cvikla obsahuje voľné čisté prírodné železo, ktoré je nevyhnutné pri syntéze krvného farbiva hemoglobínu. Tým podporuje aj tvorbu červených krviniek v krvotvorných orgánoch tela a aktivizuje bunkové dýchanie. Silné antioxidačné a krvotvorbu podporujúce účinky extraktu červenej repy potvrdzujú aj praktické štúdie modernej medicíny. Jeho pozitívny vplyv na zlepšenie zdravotného stavu oceňujú tí pacienti, ktorí trpia poruchou imunity, majú autoimunitné ochorenie alebo ďalšie civilizačné choroby. Významnou vlastnosťou extraktu z červenej repy je jeho zásaditý charakter. Vďaka nemu sa organizmus veľmi účinne zbavuje kyslosti, a to je dôležité v prípade všetkých chronických chorôb. Rastlina povzbudzuje trávenie, odvodňuje a priaznivo ovplyvňuje vylučovanie kyseliny močovej, ktorá spôsobuje dnu a reumu.
Cvikla je bohatá na rastlinné farbivá – antokyany, karotenoidy, chlorofyl a betaín, obsahuje množstvo vitamínu C, vitamíny skupiny B (B1 a B6), kyselinu listovú a množstvo minerálov (napr. kremík, draslík, železo, zinok, horčík, jód, meď, sodík) a živín.

PŔHĽAVA DVOJDOMÁ (ŽIHĽAVA)
Odnepamäti známe liečivé účinky pŕhľavy sú v súčasnosti už vedecky dokázané. Pŕhľava pôsobí silne močopudne, a preto sa odporúča pri problémoch vylučovacej sústavy – najmä pri zápaloch močových ciest, ďalej pri reumatických ochoreniach, ochoreniach pečene a žlčníka alebo ťažkostiach s prostatou. Z rovnakého dôvodu sa užíva aj pri redukčných diétach a cukrovke. Pŕhľava je zároveň výborná pre zdravú kožu, vlasy a nechty. Silu a kvalitu im dodajú minerály, vitamíny a relatívne vysoký obsah betakaroténu, ktorý žihľava má.
V pŕhľave dvojdomej nájdeme veľké množstvo minerálnych látok: najmä kyselinu kremičitú a vápnik, draslík, fosfor a železo. Nemenej významný je podiel vitamínov skupiny B (B1, B6) a vitamínu C, rastlinných farbív karoténu a chlorofylu, trieslovín, sacharidov, glukokinínov, celulózy, amínov (acetylcholínu, histamínu, serotonínu) a ďalších látok. Obsahom bielkovín žihľava dokonca dvakrát prevyšuje sóju!

Odporúčané dávkovanie
Bežné dávkovanie: 2 tablety 3x denne, maximálna denní dávka: 3x denne 6 tabliet.
Po 3 týždňoch užívania odporúčame 1 týždeň prestávku.
Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie!
Počas užívania prípravku odporúčame zvýšiť príjem tekutín.

Upozornenie: Výrobok nie je určený pre deti. Výživové doplnky nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy. Pri užívaní Betafitu sa môže sfarbiť stolica a moč, tento jav nie je príznakom žiadneho ochorenia.
Spôsob skladovania: Uschovávajte na suchom a tmavom mieste pri teplote 10–25°C, chráňte pred mrazom. Ukladajte mimo dosahu detí!
CENA:200tab.20,50 €
BARLEY JUICE 100g / 200tab/ - 20 €
Tento výrobok je schválený ako výživový doplnok.
Nie je to liek, nemožno ho zamieňať za predpísané lieky a jeho účinky nie sú schválené ako liečivé.

BARLEY JUICE

je bioinformačný prípravok obsahujúci 100% šťavu z listov mladého jačmeňa.

Barley juicev ďaka vysokému obsahu enzýmov, aminokyselín a ďalších látok, ktoré dodáva do organizmu, pôsobí pozitívne predovšetkým na tráviaci systém, krv a kožu. Upravuje vnútorné prostredie a je výdatným zdrojom energie.

Bioinformácie sú frekvencie, ktoré napodobňujú riadiace frekvencie podkôrových centier mozgu, regulujúcich vegetatívnu nervovú sústavu a činnosť vnútorných orgánov. Ich pôsobením sa rušia negatívne informácie a vyvolá sa spätný regeneračný proces.

Barley juice neobsahuje žiadne prímesi. Vyrába sa z mladých rastliniek jačmeňa siateho (Hordeum vulgare), pestovaných podľa zásad ekologického poľnohospodárstva. Listy sa zbierajú v období raného rastu vo výške cca 15 cm nad zemou, v čase, keď rastlina čerpá z pôdy a zo vzduchu najviac účinných látok. Z mladých výhonkov sa lisuje čerstvá šťava, ktorá sa veľmi krátko a šetrne usuší. Týmto spôsobom sa docieli vysoká koncentrácia účinných látok. Výsledný produkt je v plnej miere prírodný – prášok si zachováva všetky dôležité nutričné živiny a prvky, pre ktoré sa mladý jačmeň tak veľmi cení. Zelený nápoj s jemnou chuťou, ktorý si z neho pripravíte, zaručuje ich vysokú schopnosť vstrebávania a využitia v organizme.

Mladý jačmeň je bohatým prírodným zdrojom potrebných živín, minerálov a vitamínov. Výnimočný je predovšetkým vďaka vysokému obsahu viac než 20 živých enzýmov, aminokyselín a rastlinných bielkovín, ktoré sa dajú ľahko využiť na zdravý rast organizmu a sú ideálne pri prevencii patologických stavov.

Účinky a použitie Barleya juice

jemne detoxikuje organizmus
ako jedna z najúčinnejších zásadotvorných potravín znižuje kyslosť vnútorného prostredia, obnovuje acidobázickú rovnováhu
vďaka antioxidačnému pôsobeniu spomaľuje starnutie buniek a znižuje riziko civilizačných chorôb
pomáha riešiť zažívacie ťažkosti a poruchy trávenia, pálenie záhy, rihanie, nechutenstvo, bolesti brucha a pocity plnosti po jedle, nadúvanie
pôsobí proti vnútorným a vonkajším zápalom: infekcie horných dýchacích ciest, angína, urologické a gynekologické zápaly; môže sa užívať súbežne s antibiotikami
vylepšuje krvný obraz vďaka vysokému obsahu organického železa, čistí krv
priaznivo pôsobí na hormonálny systém vrátane vaječníkov a pankreasu, normalizuje hladiny cukru v krvi – vhodný pre diabetikov
uplatňuje sa pri liečbe mnohých kožných chorôb – akné, alergické vyrážky, škvrny
má ochranný vplyv na tkanivá, sliznicu a kožu, urýchľuje hojenie rán
chráni pokožku pred škodlivými druhmi žiarenia (UV, RTG)
dlhodobo zlepšuje psychiku, pomáha odstraňovať únavu
je vhodný ako každodenný doplnok zdravého jedálneho lístka, pri jarných očistných pôstoch a diétach
Energetické pôsobenie Barleya juice podľa princípov tradičnej čínskej medicíny (TČM)
Barley juice ovplyvňuje predovšetkým energetické dráhy žalúdka, pankreasu a sleziny, tenkého a hrubého čreva, pečene, žlčníka, srdca, osrdcovníka a troch žiaričov (troch ohnísk).

Zloženie Barleya juice

Enzýmy: Mladý jačmeň obsahuje množstvo biologicky aktívnych enzýmov, ktoré sú katalyzátorom takmer všetkých metabolických procesov prebiehajúcich v tele. Pomáhajú udržiavať organizmus v rovnováhe. Enzýmy hrajú významnú úlohu pri zápalových procesoch, posilňujú celkovú odolnosť a obranyschopnosť organizmu, zaisťujú dobré prekrvenie, správnu hustotu krvi a prispievajú k hojeniu rán. Bez enzýmov nefungujú vitamíny, minerály ani hormóny.

Aminokyseliny: Sušená šťava z mladej jačmennej trávy obsahuje oproti obilnému zrnu vyššie množstvo proteínov. Ide predovšetkým o aminokyseliny a rastlinné peptidy, ľahko využiteľné v ľudskom tele. Rastlinné peptidy chránia povrchové tkanivá
a sliznice pred poškodením a prispievajú k ich regenerácii. Aminokyseliny sú základným stavebným kameňom bielkovín, z ktorých sa skladá každá bunka ľudského organizmu. Pre zdravý bunkový rast, regeneráciu a pre celkové zachovanie životných funkcií sú nepostrádateľné. Mladý jačmeň obsahuje 18 (z 20) aminokyselín vrátane esenciálnych, ktoré si telo nedokáže samo vyrobiť.

Vitamíny a minerály: Barley juice obsahuje široké spektrum vitamínov a minerálov viazaných v prirodzenej a dobre sa vstrebávajúcej forme. Ich účinnosť sa synergicky zvyšuje vyváženým zastúpením a prítomnosťou v biologickom komplexe
s polysacharidmi a bioflavonoidmi. Vitamíny a minerály sú dôležité aj pre aktiváciu prítomných enzýmov. Mladý jačmeň je obzvlášť uznávaný kvôli vysokému obsahu betakaroténu (provitamínu A), ktorý pôsobí ako účinný antioxidant a chráni telo zvnútra aj zvonka proti škodlivým účinkom voľných radikálov a slnečného žiarenia. Ďalej je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B a C, ktoré pomáhajú pri regenerácii fyzických a psychických síl.

Chlorofyl: Fotosyntetické farbivo chlorofyl má vplyv na stimuláciu rastu tkanív, tvorbu krvi a červených krvných buniek, aj na celkové zlepšenie krvného obrazu. Výrazne urýchľuje hojenie rán, popálenín a bráni vzniku zápalov a infekcií. Neutralizuje účinky voľných radikálov, pôsobí proti starnutiu organizmu a podporuje imunitný systém. Poskytuje ochranu proti rôznym typom škodlivého žiarenia a pôsobeniu mnohých, potenciálne škodlivých chemických látok.

Antioxidanty: Z mladého jačmeňa boli izolované látky s antioxidačnými vlastnosťami, ktoré môžu prispieť k prevencii civilizačných chorôb. Prítomnosť antioxidantov preukázateľne znižuje riziko napadnutia vírusovou infekciou.

Odporúčané dávkovanie:
1 čajovú lyžičku (použite plastovú) rozmiešanú v 2 dl studenej/vlažnej vody užívajte 2x denne – najlepšie nalačno, teda 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle. Zachovajte najmenej hodinový odstup od užitia klasických liekov. Po 3 týždňoch užívania nasleduje
1 týždeň prestávka. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie! Počas užívania prípravku odporúčame zvýšiť príjem tekutín.

Upozornenie: Výrobok nie je určený pre osoby precitlivené na jačmeň. Nie je vhodné pre fenylketonurikov. Nie je určené pre deti. Užívanie v čase tehotenstva a dojčenia konzultujte so svojím lekárom. Výživové doplnky nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy.

Spôsob skladovania: Uschovávajte na suchom mieste, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, pri teplote 10–25°C. Chráňte pred mrazom. Ukladajte mimo dosahu detí.
CENA:25 sáčkov-100g:20 €
Spirulina Barley:100g /200tab /- 20 €
Tento výrobok je schválený ako výživový doplnok. Nie je to liek, nemožno ho zamieňať za predpísané lieky.
Viď.: Smernica Európskej komisie 432/2012, ktorá upravuje obaly a reklamy výživových doplnkov.

Spirulina Barley:
je bioinformačný prípravok, ktorý obsahuje kombináciu sladkovodnej riasy spirulina a extraktu z mladého jačmeňa.

Spirulina Barley je zdrojom dôležitých živín a energie, podporuje detoxikáciu. Upravuje metabolizmus tukov a cukrov, krvný obraz a je prospešná aj pri kardiovaskulárnych ochoreniach. Podporuje trávenie, pomáha pri hojení.

Bioinformácie sú frekvencie, ktoré napodobňujú riadiace impulzy podkôrových centier mozgu, regulujúcich vegetatívnu nervovú sústavu a činnosť vnútorných orgánov. Ich pôsobením sa rušia negatívne informácie a vyvolá sa spätný regeneračný proces.

Účinky Spiruliny Barley
jemne detoxikuje organizmus
dodáva potrebné minerály, vitamíny, živiny, enzýmy, aminokyseliny, bielkoviny a nenasýtené mastné kyseliny
znižuje hladinu cholesterolu a tuku v krvi, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín (prevencia trombózy, infarktu a mŕtvice)
podporuje črevnú peristaltiku a pôsobí proti zápche
pomáha v boji proti nadváhe
normalizuje hladinu cukru v krvi (vhodný doplnok pri liečbe cukrovky)
znižuje riziko civilizačných chorôb
urýchľuje hojenie rán, podporuje regeneráciu kože a slizníc
chráni telo pred škodlivými druhmi žiarenia a účinkami znečisteného životného prostredia
tlmí alergické prejavy a alergické kožné vyrážky
pôsobí proti zápalom a infekciám
obnovuje rovnováhu vnútorného prostredia
spomaľuje starnutie buniek
zlepšuje funkcie obehového systému a znižuje vysoký krvný tlak
zlepšuje krvný obraz, podporuje tvorbu červených a bielych krviniek a zlepšuje zásobovanie tkanív kyslíkom, je vhodná pri anémii a stratách krvi
povzbudzuje organizmus pri únave, dodáva energiu a zlepšuje kondíciu
Použitie Spiruliny Barley
Spirulina Barley je vďaka svojej vysokej nutričnej hodnote vhodná ako každodenný doplnok zdravého jedálneho lístka. Dodáva telu potrebné látky a unikátnym spôsobom ukladá svoju energiu ako čistý glykogén, ktorý môže telo okamžite premeniť na viac výkonu a životnej sily. Pomáha stimulovať organizmus a uvádza ho do stavu, v ktorom môže optimálne využiť svoj energetický systém. Vhodne sa preto uplatňuje aj pri redukcii hmotnosti.
Vďaka preukázaným rádioprotektívnym účinkom chráni telo pred voľnými radikálmi a rôznymi typy škodlivého žiarenia (UV, RTG, a pod.). Je vhodnou voľbou pri prevencii, aj ako doplnok liečby kardiovaskulárnych chorôb. Normalizuje hladinu cukru v krvi, priaznivo pôsobí na pankreas a je obzvlášť vhodná pre diabetikov. Pôsobí proti chudokrvnosti a reguluje krvný tlak. Vzhľadom na protizápalové účinky má svoje uplatnenie pri liečbe mnohých kožných ochorení (akné a alergické vyrážky), ale aj pri liečbe chronických zápalových stavov vnútorných orgánov (pečeň, srdce, pľúca, kĺby, močové cesty, a pod.).

Energetické pôsobenie Spiruliny Barley podľa princípov TČM
Spirulina Barley ovplyvňuje predovšetkým energetické dráhy žalúdka, pankreasu a sleziny, tenkého a hrubého čreva, pečene, žlčníka, srdca, osrdcovníka a troch žiaričov (troch ohnísk).

Zloženie Spiruliny Barley
Spirulina
Spirulina (Arthrospira platensis) je sladkovodná riasa. Je jednou z 1 500 známych druhov modrozelených rias, ktoré rastú v poloslaných rybníkoch či jazerách v miernej až teplej klíme po celom svete. Obsahom živín sa 1g spiruliny rovná 1 kg kvalitnej zeleniny.
Bielkoviny: Spirulina sa po stáročia používala ako najbohatší zdroj výživy. Dve tretiny hmotnosti spiruliny tvoria čisté proteíny. Bielkoviny spiruliny sa v organizme človeka veľmi ľahko vstrebávajú. Odborníci túto riasu pokladajú za nízkokalorickú bombu, vhodnú pre osoby so zvýšeným pracovným rytmom a vysokým psychickým nasadením.
Aminokyseliny: Spirulina obsahuje 18 druhov aminokyselín, ktoré sú pre človeka nevyhnutné; osem druhov z nich si ľudské telo nedokáže vytvárať samo.
Vitamíny: Spirulina je bohatá na beta-karotén, vitamíny skupiny B vrátane vitamínu B12, vitamíny D, E a K.
Minerály a stopové prvky: Spirulina obsahuje množstvo nevyhnutných minerálov a stopových prvkov.

Barley
Extrakt z mladého jačmeňa (Hordeum vulgare) sa získava z rastliniek, ktoré sa šetrne žnú v období raného rastu – do výšky 15 cm nad zemou, keď rastlina čerpá najviac účinných látok z pôdy a zo vzduchu.
Enzýmy: Mladý jačmeň obsahuje množstvo biologicky aktívnych enzýmov, ktoré sú katalyzátorom takmer všetkých metabolických procesov, prebiehajúcich v tele. Pomáhajú udržiavať organizmus v rovnováhe. Enzýmy hrajú významnú úlohu pri všetkých zápalových procesoch, posilňujú celkovú odolnosť a obranyschopnosť organizmu, zaisťujú dobré prekrvenie, správnu hustotu krvi, a prispievajú k hojeniu rán.
Aminokyseliny: Oproti obilnému zrnu je v prášku z mladej jačmennej trávy dvojnásobné množstvo proteínov. Ide predovšetkým o aminokyseliny (vrátane esenciálnych) a rastlinné peptidy, ktoré ľudské telo ľahko využije.
Vitamíny a minerály: Barley obsahuje široké spektrum vitamínov a minerálov viazaných v prirodzenej a dobre sa vstrebávajúcej forme.
Chlorofyl: Fotosyntetické farbivo chlorofyl má vplyv na stimuláciu rastu tkanív, tvorbu krvi a červených krvných buniek, aj na celkové zlepšenie krvného obrazu. Výrazne urýchľuje hojenie rán, popálenín, a zabraňuje vzniku zápalov a infekcií.
Antioxidanty: Z mladého jačmeňa boli vybraté látky s antioxidačnými vlastnosťami, ktoré môžu prispieť k prevencii civilizačných chorôb. Prítomnosť antioxidantov preukázateľne znižuje riziko napadnutia vírusovou infekciou.

Odporúčané dávkovanie
Užívajte 2 tablety 1–3x denne.
Po 3 týždňoch užívania odporúčame 1 týždeň prestávku.
Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie!
Pri užívaní tohto prípravku je nevyhnutné dodržiavať dostatočný pitný režim.

Upozornenie: Výrobok nie je určený pre deti a osoby precitlivené na chlorofyl a jačmeň. Nevhodné pre fenylketonurikov. Výživové doplnky nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy.
Spôsob skladovania: Uschovávajte na suchom a tmavom mieste pri teplote 10–25°C, chráňte pred mrazom. Ukladajte mimo dosahu detí!
CENA:200tab.-20 €
Name
Email
Comment
Or visit this link